Home inne Bibliokreacje 7, czyli muzyka w bibliotece

Bibliokreacje 7, czyli muzyka w bibliotece

Razem z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną „Biblioteką pod Atlantami” w Wałbrzychu zapraszamy do udziału w konferencji „Bibliokreacje 7, czyli muzyka w bibliotece”, która odbędzie się 22 września 2022 r. w godz. 9.00-14.30! To już siódma odsłona naszego corocznego spotkania, podczas którego bibliotekarze mogą przedyskutować ważne dla siebie sprawy. Tym razem porozmawiamy o muzyce.

O konferencji „Bibliokreacje”

Wydarzenie jest adresowane przede wszystkim do bibliotekarzy publicznych placówek z terenu powiatu wałbrzyskiego, ale dzięki formule hybrydowej (już drugi rok!) będzie dostępna również dla wszystkich innych zainteresowanych osób z całego świata! Transmisja na żywo będzie dotyczyła części wykładowej.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Anna Czerwińska-Rydel, autorka książek dla dzieci, muzyk i pedagog.

Współorganizatorem konferencji jest Fundacja Good Culture. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło Wałbrzych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Jedynym warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

PROGRAM

I CZĘŚĆ – Wykłady (dostępne również online!)

9.00-9.15 – Rejestracja uczestników
9.15-9.30 – Otwarcie konferencji – Renata Nowicka, dyrektor PiMBP „Biblioteki pod Atlantami” i Marcin Skrabka, prezes Fundacji Good Culture

09.30-10.10 – Muzyka jest jak język – Anna Czerwińska-Rydel
10.10-10.45 – Muzyka w przestrzeni bibliotecznej – Marcin Skrabka, Good Culture
10.45-11.20 – Dziedzictwo muzyczne w perspektywie lokalnej – Marcin Musiał, Good Books
11.20-11.50 – Fonoteki w bibliotekach – jak przetrwać w erze kultury cyfrowej. Kształtowanie polityki gromadzenia i udostępniania zasobów muzycznych – Joanna Golczyk, Good Books

II CZĘŚĆ – Warsztaty (tematy do wyboru)

12:30-14:00:
1. Garść muzycznych inspiracji w pracy z NajNajami – Amelia Jachimowicz
2. Muzyka w pracy z książką – Aleksandra Szymańska
3. Praktyczny warsztat muzykowania na bum bum rurkach – Iwona Bany-Kozub

14.00-14.30 – Dyskusja, podsumowanie Konferencji
14.30 – Zakończenie, wydawanie certyfikatów uczestnikom

Gość specjalny: Anna Czerwińska-Rydel

Anna Czerwińska-RydelAnna Czerwińska-Rydel – ceniona twórczyni literatury dziecięcej i młodzieżowej; z wykształcenia muzyk i pedagog. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne iterapeutyczne. Jest też autorką ok. 200 radiowych audycji muzycznych i bajek. Jako pisarka zadebiutowała w 2007 r. opowiadaniem „Tajemnica Matyldy”, za które otrzymała I nagrodę Książki Pomorskiej „Costerina 2007”. Dużą popularnością cieszą się jej skierowane do dzieci liczne biografie znanych ludzi. Prywatnie jest żoną pianisty, mamą skrzypaczki i gitarzysty. Nie wyobraża sobie życia bez braci mniejszych, czytania, pisania i ciepłej szarlotki.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także