Home inne Bibliokreacje 8, czyli fanfastyczna biblioteka – konferencja dla bibliotekarzy

Bibliokreacje 8, czyli fanfastyczna biblioteka – konferencja dla bibliotekarzy

Jako zespół Fundacji Good Culture współpracujemy kolejny już rok z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu i razem organizujemy konferencję dla bibliotekarzy „Bibliokreacje 8”! Tak, to już ósma edycja tego wydarzenia. Podczas wcześniejszych rozmawialiśmy o ofercie dla rodziców, wykorzystaniu muzyki w przestrzeni biblioteki, gamifikacji i innych kreatywnych pomysłach na promocję czytelnictwa. Tym razem czekają nas spotkania ze specjalistami od literatury fantasy i science-fiction! Zapraszamy, będzie magicznie.

Kiedy i gdzie?

Konferencja „Bibliokreacje 8, czyli fantastyczna biblioteka” odbędzie się 28 września 2023 r. w godz. 10.00-15.00 w budynku głównym biblioteki (Rynek 9). Jest ona adresowana przede wszystkim do bibliotekarzy publicznych placówek z terenu powiatu wałbrzyskiego, ale dzięki formule hybrydowej będzie dostępna również online dla wszystkich innych osób zainteresowanych tematem. Część wykładowa bowiem będzie transmitowana na żywo.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie do 25 września br. formularza zgłoszeniowego.

Poznaj plan wydarzenia

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie literatura fantasy i science-fiction. To od lat jedne z najpopularniejszych gatunków literackich wśród czytelników, szczególnie tych w wieku nastoletnim i young adults.

Podczas konferencji odbędą się trzy wykłady transmitowane online oraz trzy warsztaty, dostępne jedynie w wersji stacjonarnej, w bibliotece w Wałbrzychu.
Bibliokreacje 8 - plan wystąpieńWykłady

10.15-11.00 – Kraina wyobraźni – charakterystyka i typy literatury z gatunków fantasy i science-fiction (prowadzenie: Łukasz Braun)

11.00-11.35 – Od książek do przygody. Jak Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu promuje fantastykę – prowadzenie: Joanna Łajdanowicz

11.35-12.20 – Od „Lochów i Smoków” przez „Cyberpunka” do Lema. Czytanie gier i granie w książki – prowadzenie: Sebastian Kochaniec

Warsztaty (13.00-14.30, temat do wyboru)

Sesje RPG w bibliotece – prowadzenie: Paweł Świątek

Tajemnica Chatki Baby Jagi. Warsztat tworzenia escape roomu – prowadzenie: Joanna Łajdanowicz i Marta Kroczewska

Książka w ruch! Warsztaty tworzenia animacji poklatkowej na podstawie literatury fantasy i SF – prowadzenie: Paulina Stolecka

 

Chcesz zaprosić trenerów Good Books i Fundacji Good Culture na swoje wydarzenie?

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ola: +48 537 449 555, Ania: +48 730 935 222, Kasia: +48 730 215 888 napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także