Home inne Darmowa kawa za książkę

Darmowa kawa za książkę

Czy istnieje lepsze połączenie niż kawa i książka? Jeżeli w ramach relaksu uwielbiacie rozłożyć się wygodnie w fotelu, wybrać odpowiednią lekturę z półki i rozkoszować się słowem oraz napojem, to pewnie macie do tego ulubione miejsce. Niekoniecznie musi być to własny dom. Istnieją miejsca z dobrym ekspresem do kawy i pokaźną biblioteczką, które są równie przytulne i zaciszne.

Kawiarnia z biblioteczką

Wiele księgarni, także sieciowych, rozszerza swoją działalność o kawiarnie. Niech przykładem będą choćby wrocławskie Tajne Komplety, które zostały w 2015 roku ogłoszone najpiękniejszą księgarnią w Polsce według głosowania użytkowników portalu lubimyczytać.pl. Definitywnym plusem tego miejsca są wygodne fotele, na których można usiąść przeglądając potencjalne zakupy i zamówić pozycje z ich menu pełnego napojów i przekąsek. Z drugiej strony coraz więcej kawiarni posiada półki z książkami i grami planszowymi. Pozwala to gościom poczuć się jak u siebie. To samo można zauważyć w każdym punkcie sieci Green Caffè Nero, bo już od 15 lat dbają o wyposażenie ich w dużą biblioteczkę.

Skąd te książki? Od Ciebie!

Adam Ringer, współzałożyciel Green Caffè Nero, jest zapalonym czytelnikiem, który pragnie promować czytelnictwo. Dba by jego kawiarnie były zaopatrzone w wyselekcjonowane tytuły, dlatego współpracował z wydawnictwami Czarne oraz Prószyński i S-ka. Jednak jednym z ważniejszych źródeł zaopatrzenia w książki są… klienci. Wraz z otwarciem się w nowej lokalizacji kawiarnia prosi ludzi, by przynosili ze sobą książki, które wynagradza bonami na kawę. Promocja “kawa w prezencie” trwa aż do wyczerpania się wolnych miejsc na półkach. Jednak już trzeci rok z rzędu przez cały kwiecień prowadzona jest także akcja “kawa za książkę”. Miesiąc zapewne nie jest przypadkowy, w końcu 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Warunki regulaminu:

  • czas trwania akcji: cały kwiecień 2018 roku
  • miejsce: wszystkie 58 kawiarni sieci, które znajdują się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu
  • co dajesz?: książkę. Jednak może ona nie zostać przyjęta, jeżeli jest niezgodna z obowiązującym prawem, wulgarna lub jest podręcznikiem szkolnym czy też akademickim.
  • co dostajesz?: wybraną przez siebie kawę w dowolnym rozmiarze

Taka sytuacja to czysta wygrana- zyskujesz kubek kawy, wolne miejsce na swoich półkach oraz zaprzyjaźniasz się z kolejną przytulną przestrzenią, gdzie można swobodnie przebierać w książkach i kawach. Nic tylko korzystać!

Zobacz także