Home inne Plamek i Brudek – seria książek o dobrych nawykach!

Plamek i Brudek – seria książek o dobrych nawykach!

Plamek i Brudek to dwie złośliwe bakterie, które uwielbiają wszystko co jest fujkowe, paskudne, brudne i smrodliwe. Mieszkają w upaćkanych siedliskach, podróżują do najbrudniejszych miejsc świata, delektują się przegniłym jedzeniem i świętują urodziny w najbardziej bałaganiarski sposób.

Plamek i Brudek

W serii książeczek: Plamek i Brudek. Kakao szambao. oraz Plamek i Brudek. Fujkowa podróż. Paskudaśna nocowanka. (Wyd. Zielona Sowa w koedycji z Good Books, Jelena Pervan, Jelena Brezovec) poznajemy Lotka, Dorcię, Ritę oraz Paulinkę. Dzieci są na bakier z myciem rąk, zębów, włosów oraz z utrzymaniem porządku w pokoju. A kiedy ktoś nie dba o higienę i bałagani, wtedy wpadają do niego niezapowiedziani goście – Plamek i Brudek. Bohaterowie książeczek przekonają się na własnej skórze, że odwiedziny tych dwóch złośliwych bakterii nie należą do przyjemnych, powodują choroby, konieczność zażywania lekarstw i kłopotliwe sytuacje w relacjach międzyludzkich.

Dobre nawyki – skuteczność potwierdzona!

Seria dedykowana najmłodszym czytelnikom (4-7); w zabawny sposób pokazuje dzieciom, do czego może doprowadzić brak higieny, jaki ma to wpływ na nas samych i nasze relacje z najbliższymi oraz z rówieśnikami, a także w jaki sposób przeciwdziałać niechcianym odwiedzinom złośliwych bakterii. Przepiękne, wesołe ilustracje podbiją serca najzagorzalszych fanów smródków i fujków. Zabawne, choć dosadne opisy przygód bakterii wywołają salwy śmiechu, ale i zachęcą do refleksji nad tematem higieny, a także będą doskonałą okazją do rozmowy z dzieckiem na temat kształtowania relacji międzyludzkich. Kluczowym elementem każdego z opowiadań jest decyzja o zmianie nawyków podejmowana przez samego bohatera (dziecko), bez przymusu ze strony rodziców, a więc to dziecko wyciąga wnioski i świadomie zaczyna myć ręce, włosy, zęby i sprzątać w pokoju.

Recenzje rodziców (Instagram, Empik) potwierdzają, że książeczki osiągają cel dydaktyczny:

Moje córki pytają kiedy będzie kolejna część bo im się tak bardzo spodobała ta książka. Super książka żeby zmotywować dzieci do mycia rąk i zębów.

__aagaataa__ / Instagram: @zaczytana.kreatywna

U nas się bardzo przydały, jak synek nie chce myć zębów, to przywołujemy kakao szambao i problem znika :)

– Azagazar / Instagram: @ksiazki_aktywneczytanie

Bardzo polecam. 2 historie o brudzie, wyobraźnia 5 latka szaleje, a mycie rąk idzie nam coraz lepiej. 

– anonymous / Empik: Kakao szambao. Brudaśne urodziny. Plamek i Brudek

4latek zachwycony. Zamówiłam przypadkiem i to był strzał w 10;) porusza tematy na topie u dzieci czyli mycie zębów i rąk ;) 

– anonymous / Empik: Kakao szambao. Brudaśne urodziny. Plamek i Brudek

Sukces w Chorwacji

Seria o dwóch bakteriach stała się w Chorwacji bestsellerem. Jelena Pervan – autorka, od lat pisze dla dzieci i prowadzi swój autorski projekt Kuća od priča, w ramach którego uczy dzieci kreatywnie pisać. Jak sama przyznaje – Plamek i Brudek też czasem do niej wpadają – szczególnie kiedy kruszy, jedząc ciastka czy kiedy rozlewa herbatę. Ilustracje wyszły spod ręki Jeleny Brezovec, ilustratorki kilkudziesięciu książeczek dla dzieci i współzałożycielki Wydawnictwa Evenio. Plamek i Brudek kręcą się też blisko niej – szczególnie kiedy nie sprząta porozrzucanych po pokoju ubrań.

Warsztaty oparte na serii

Warsztaty sensoryczne oparte na serii książeczek o Plamku i Brudku stanowią doskonałą okazję do omówienia tematów związanych z higieną osobistą. Poprzez gry, eksperymenty, pracę plastyczną, zajęcia ruchowe, eksplorowanie różnych materiałów, dzieci uczą się różnych sposobów korzystania ze zmysłów, rozwijają kreatywność, aktywnie uczą się zasad higieny oraz wyrabiają w sobie nawyk troski o własne zdrowie. Przy tym rozwijają umiejętność logicznego myślenia, koncentracji uwagi i psychomotorykę.

 

 

Chcesz zorganizować warsztaty sensoryczne z „Plamkiem i Brudkiem” w roli głównej? Skontaktuj się z nami!

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Kasia: 730 215 888, Ania: 730 935 222, Asia: 530 752 569, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także