Home news Good Books i Good Games na Targach Książki w Krakowie!

Good Books i Good Games na Targach Książki w Krakowie!

Targi Książki w Krakowie już tuż tuż!  To świetna okazja, żeby spotkać prawie cały nasz zespół w jednym miejscu. Na stoisku A22 w hali Dunaj, 24 i 25 października będziemy czekali na bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i naszych sympatyków, którzy będą chcieli rozmawiać o szkoleniach dla bibliotek, dobrych książkach i grach.  Na stoisku będzie można także zobaczyć znakomite plakaty, jakie zostały zaprojektowane do mobilnych questów terenowych, pochodzące z polskich bibliotek. Jednocześnie, wszyscy zainteresowani szczegółami tworzenia gier, będą mogli przyjrzeć się projektowaniu gry „na żywo”.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy z okazji targów nie zorganizowali dla Was specjalnych szkoleń. Poniżej przedstawiamy szczegółowy rozkład jazdy naszych prelekcji.

Czwartek 24.10

Księgarnia dla dzieci i rodziców – jak to się robi?

Czwartek targowy zaczynamy już o g. 11.00  szkoleniem pt. „Księgarnia dla dzieci i rodziców – jak to się robi?”, które poprowadzi Anita Nogal, twórczyni otwockiej księgarni Bajabook. Szkolenie jest dedykowane nie tylko dla księgarzy, ale także dla bibliotekarzy, którzy chcą zorganizować kącik dla dzieci lub lepiej animować pracę z dziećmi i rodzicami.

Księgarnia czy też biblioteka specjalizująca się w literaturze dziecięcej spełnia dziś bardzo ważną rolę – ma „wychować” rodziców i nowe pokolenie czytelników. Wyzwanie spore, ale na szczęście jest do tego też dużo narzędzi. W jaki sposób organizować wydarzenia w księgarni oraz bibliotece dla dzieci i młodzieży? Jak dobrać ofertę? Kogo warto zapraszać do tego świata – postacie z książek, zwierzęta, artystów? Z kim podejmować współpracę? Na szkoleniu przedstawimy przykłady z polskiego i zagranicznego rynku książki dla dzieci. Opowiemy też, jak budować komunikację z rodzicami i zainspirujemy do podjęcia działań promujących księgarnię oraz bibliotekę wśród dzieci i młodzieży.

Data i miejsce szkolenia:

czwartek, 24.10. 2019, g. 11.00 – 13.00, sala Lwów B -Wstęp wolny – zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2482110105210007/

Organizatorem szkolenia w ramach cyklu Szkolimy-Księgarzy.pl jest OSDW Azymut

Na północ. Poznajemy literaturę krajów skandynawskich.

Jest to tytuł innowacyjnego ogólnopolskiego projektu szkoleniowego dla bibliotekarzy i księgarzy przygotowywanego przez Duński Instytut Kultury i GoodBookswraz z Ambasadami Norwegii, Szwecji oraz Finlandii. Spotkanie, które rozpocznie się o g. 12.00 w sali Lwów B poprowadzi Dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury Bogusława Sochańska oraz Marcin Skrabka z GoodBooks.  

Projekt rusza pod koniec 2019 r. i potrwa przez min. 2 lata. Jego celem jest zwiększenie obecności literatury skandynawskiej innej niż kryminały w bibliotekach, księgarniach oraz świadomości czytelników. Ponadto będzie się skupiał na podniesieniu wiedzy o autorach z krajów nordyckich, tłumaczach literatur skandynawskich oraz zbudowaniu bazy wiedzy o literaturze krajów północy. Na spotkaniu przedstawimy założenia projektu  oraz zasady udziału. Projekt został wsparty przez Nordycki Fundusz Kultury (Nordic Culture Fund).

Data i miejsce szkolenia:

czwartek, 24.10.2019 r., godzina 12:00 – 13:00, sala Lwów B. Wstęp wolny – zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1510545822457327/

Organizatorem szkolenia jest Good Books i Good Games.

Gra w czytanie. Mobilny questing literacki w marketingu książki i czytelnictwa.

To one będą niepodzielnie rządziły podczas godzinnego seminarium, które rusza od g. 13:00 w sali Budapeszt AB. Wszyscy wiemy, że Millenialsi oraz pokolenie Z kochają gry i smartfony. Gamifikacja treści książek i ich marketingu w formie mobilnego questingu literackiego, to szansa na przyciągnięcie ludzi spoza tradycyjnych grup czytelniczych. Polskie biblioteki od kilku lat wdrażają z sukcesem takie podejście. Powstało już wiele mobilnych questów opartych m. in. na prozie Marka Krajewskiego, Wojciecha Chmielarza, Remigiusza Mroza, Katarzyny Bondy, Martina Widmarka, Orsona Scott Carda czy też Antoine de Saint-Exupéry. Na spotkanie Zapraszamy wydawców, bibliotekarzy oraz animatorów kultury zainteresowanych tą nową formą promocji i marketingu książek. Koniecznie zabierzcie ze sobą smartfony z zainstalowaną aplikacją ActionTrack (iOS/Android), wspólnie zagramy w literaturę! 

Na seminarium spotkacie Alicję Krawczyńską z Good Games, Alinę Łysak z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu a całość poprowadzi Marcin Skrabka z Good Books.

Data i miejsce szkolenia:

czwartek, 24.10. 2019, godzina 13:00 – 14:00, sala Budapeszt AB. Wstęp wolny – zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/2392358484147462/

Piątek 25.10

Drugi dzień na Targach Książki w Krakowie poświęcamy zaś social mediom i ich wykorzystaniu w pracy księgarni i biblioteki. Marcin Białecki z Good Books poprowadzi od godz. 12.00 w sali Wiedeń B warsztaty pod tytułem:

#Bookstagram. Jak promować księgarnię na Instagramie?

Jak zrobić udane selfie i shelfie? Gdzie śledzić popularność książkowych #hashtagów? Kogo warto obserwować, aby być na bieżąco z opiniami czytelników? Jak komunikować się z klientami księgarni poprzez Instastory i IGTV? O skutecznych sposobach budowania komunikacji Twojej księgarni i biblioteki na Instagramie opowiemy podczas kolejnego szkolenia z cyklu Księgarnia 2.0. Zapraszamy!

Zdjęcia, video, spontaniczność i przede wszystkim hasztagi. Zanim wszyscy zdążyliśmy przyzwyczaić się do Facebooka, do gry wszedł młodszy i zdecydowanie bardziej dynamiczny brat – Instagram. Przez jakiś czas traktowany, jako miejsce do chwalenia się swoimi posiłkami i zdjęciami z „dzióbkiem”, dziś służy jako potężne narzędzie do budowania społeczności wokół swojej marki dla Millenialsów i pokolenia Z.

Na szkoleniu opowiemy  m. in. jak:

– założyć i skonfigurować instagramowe konto,

– poruszać się wśród najważniejszych zasadach, którymi rządzi się Instagram,

– sprawnie prowadzić profil i budować społeczność wokół marki księgarni

– stworzyć skuteczną reklamę na Instagramie,

–  korzystać z bezpłatnych narzędziach, które przydają się do prowadzenia social marketingu,

Data i miejsce szkolenia:

piątek, 25.10. 2019, g. 12:00 – 14:00, sala Wiedeń B. Wstęp wolny – zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/787733128322891/

Organizatorem szkolenia w ramach cyklu Szkolimy-Księgarzy.pl jest OSDW Azymut

Nagrody od Good Books

Biorąc udział w naszych seminariach, możecie wygrać atrakcyjne nagrody! Wystarczy przy wejściu do sali pozostawić w wyznaczonym miejscu swoją wizytówkę, dzięki czemu weźmiecie udział w losowaniu. Nagrody będą do odebrania na naszym stoisku A22 w hali Dunaj

Zobacz także