Home news Szkolenia dla bibliotekarzy i kadr kultury – ogłaszamy nabór!

Szkolenia dla bibliotekarzy i kadr kultury – ogłaszamy nabór!

Biblioteki i instytucje kultury już zaczęły się otwierać dla swoich użytkowników. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kolejne dwa szkolenia online dla bibliotekarzy i kadr kultury z tematów, które najbardziej Was interesowały. Tym razem będziemy rozwijać umiejętności graficzne, nauczymy się obsługiwać Canvę – darmowe narzędzie do tworzenia grafik. Zaś podczas drugiego szkolenia poruszymy temat animacji czytelniczych dla dzieci w bibliotece, zwłaszcza w czasie epidemii.

29 maja

Temat szkolenia: „Proste, szybkie i darmowe sposoby na tworzenie fantastycznych grafik”.
Czas trwania: 10.00 -12.30.
Link do zapisukliknij tutaj.
Wydarzenie na Facebookukliknij tutaj.

Obraz w przekazie reklamowym jest bardzo ważny, ponieważ jemy oczami. I to bardziej, niż nam się wydaje. Oczywiście pomysł jest kluczowy, jednak jego wizualizacja to bardzo często niemałe wyzwanie. Korzystanie z profesjonalistów pociąga za sobą równie niemałe koszty.

Podczas szkolenia online dowiesz się:
 • na co zwrócić uwagę tworząc ciekawy obraz dla swojej grupy docelowej;
 • poznasz bezpłatne narzędzie, dostępne online, które zaoszczędzi twój czas i pieniądze;
 • nauczysz się dobierać odpowiedni rozmiar grafiki, kolory, czcionkę oraz efekty specjalne.

Uwaga! Podczas tego szkolenia konieczny jest dostęp do laptopa lub komputera, ponieważ szkolenie będzie się odbywało w formie warsztatowej.

Przykładową relację ze szkolenia online z Canvy możecie przeczytać tutaj: kliknij. 

Prowadzący – Krzysztof Bieganowski, którego zawodowo kręci marketing. Już od ponad 9 lat koncentruje się na mediach społecznościowych, tworzeniu kampanii, pokazywaniu firmom i instytucjom jak zaistnieć w “internetach”. Wierzy, że ludzie potrzebują zabawy, radości i gry, stąd pewnie nazwa jego firmy “People Need Fun”. Miał przyjemność współpracować z wieloma fantastycznymi zespołami. Jeszcze niedawno, w jednej z firm branży IT piastował  stanowisko “Head of Global Marketing”, czyli w wolnym tłumaczeniu “głowa globalnego marketingu”. I uważa, że ta polska wersja brzmi o wiele lepiej…

10 czerwca

Temat szkolenia: „Animacje czytelnicze dla dzieci w bibliotece”.
Czas trwania: 10.00 -12.30.
Link do zapisukliknij tutaj.
Wydarzenie na Facebookukliknij tutaj.

Podczas szkolenia online opowiemy Wam o procesie planowania i organizacji wydarzeń dla dzieci w bibliotece. Przedstawimy różne rodzaje aktywności animujących czytelnictwo najmłodszych, opowiemy o praktykach aktywnych na tym polu bibliotekarzy i księgarzy. Skupimy się na Waszym potencjale i mocnych stronach, pokażemy także kilka twórczych metod generowania pomysłów, aby wspólnie stworzyć scenariusz takich zajęć.

Prowadząca – Anita Nogal – pedagog kreatywności, trener twórczości, założycielka i do lipca 2019 właścicielka kluboksięgarni dziecięcej Baja Book w Otwocku. W Baja Book realizowała misję promocji czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Przy tym promowała wartościową literaturę oraz organizowała wiele wydarzeń, warsztatów, spotkań. Stworzyła pierwszy w Polsce escape room dla dzieci w księgarni. Przeprowadziła trzy projekty skierowane do dzieci w ramach programu Partnerstwo dla książki, z pięciu przyznanych księgarni przez MKiDN. Trzykrotnie organizowała Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci w Otwocku. Prowadziła baja-vloga o książkach dla dzieci. Obecnie koordynatorka w Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, (organizatora Nocy Bibliotek) gdzie realizuje wraz z wydawnictwem Egmont projekt Czytam sobie I klasa, promujący czytelnictwo w klasach pierwszych szkoły podstawowej. Jak nie czyta z dziećmi, czyta dla siebie i jeździ na rowerze.

Uwaga! Podczas tego szkolenia online dostęp do komputera nie jest konieczny, wystarczy mieć tablet, lub telefon z działającym internetem. 

Szkolenia dla bibliotekarzy i kadr kultury – najważniejsze informacje

 • Każde szkolenie online potrwa łącznie 2,5 godzin.
 • Szkolenia będą się odbywały na platformie LiveWebinar. Uczestnicy szkolenia ok. godziny przed rozpoczęciem spotkania dostaną linki z dostępem.
 • Żeby uczestniczyć w każdym szkoleniu online, konieczny jest dostęp do internetu.
 • W przypadku szkolenia „Proste, szybkie i darmowe sposoby na tworzenie fantastycznych grafik” konieczny jest także dostęp do laptopa lub komputera.
 • Szkolenia są płatne – już od 99 zł netto, wystawimy fakturę.
 • Regulamin, cennik oraz link do zapisów znajdziesz tutaj: kliknij tutaj.
 • Napisz do nas; szkolenia@goodbooks.pl, lub zadzwoń do nas, a Ci odpowiemy na wszelkie pytania: 530 752 569 – Asia, 794 561 495 – Bożena.

Dodatkowe korzyści szkoleń online

 • Przez cały tydzień po szkoleniu uczestnicy mają możliwość napisania do trenera i skonsultowania z nim wszelkich wątpliwości dot. tematu szkolenia.
 • Wsparcie na grupie facebookowej – można zadawać pytania, wspólnie się komunikować, pisać do trenera.
 • Po każdym spotkaniu chętnym wyślemy certyfikat, potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu – taki, jak widać poniżej.

CertyfikatWięcej naszych szkoleń online znajdziecie tutaj: szkolenia dla bibliotekarzy.
O terminach kolejnych, otwartych szkoleń online będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do licznych zapisów 😉

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Zobacz także