Home news Genially dla bibliotekarzy – relacja z warsztatów online

Genially dla bibliotekarzy – relacja z warsztatów online

Warsztat praktyczny „Genially dla bibliotekarzy” odbył się w formie online w dniach 14 i 15 czerwca 2021 r. Szkolenie zorganizowała – we współpracy z Good Books – Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej. W ramach projektu „Kreatywni(e) w Bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego ponad 30 bibliotekarek i bibliotekarzy poznawało możliwości rozbudowanej platformy do tworzenia prezentacji… i nie tylko!

Szkolenie Genially dla bibliotekarzy – dzień pierwszy, czyli poznawanie interfejsu

Pierwszego dnia szkolenia uczestnicy warsztatu założyli konta w aplikacji i poznawali jej podstawowe funkcje. Za przykład posłużyła tworzona od podstaw, krok po kroku, prezentacja o literaturze podróżniczej. Oczywiście przedstawienie zbiorów biblioteki to tylko jedna z możliwości wykorzystania Genially! Była to jednak dobra okazja, aby pokazać najważniejsze funkcje aplikacji. Uczestnicy dowiedzieli się, jak tworzyć slajdy, dodawać tekst, grafiki i przyciski. Następnie omówione zostały możliwości łączenia slajdów ze sobą. Następnie poznali możliwości ustawiania animacji dla poszczególnych elementów, dodawania przejść pomiędzy slajdami oraz różne rodzaje interaktywności, o które można wzbogacać swoje kreacje. W ciągu nieco ponad 2 godzin aplikację udało się poznać na tyle dobrze, że pierwszy dzień szkolenia zakończył się przydzieleniem zadania domowego. Każdy z uczestników miał przygotować przynajmniej jeden slajd o wybranej przez siebie książce.

Genially to nie tylko prezentacje!

Drugi dzień szkolenia „Genially dla bibliotekarzy” rozpoczął się od przeglądu zadań domowych. Były to prezentacje, które uczestnicy mieli przygotować w ramach ćwiczenia po pierwszej części warsztatu.

Warto jednak pamiętać, że Genially to nie tylko prezentacje! Po omówieni prezentacji uczestnicy poznali różnice pomiędzy darmową i płatną wersją Genially oraz przeróżne dostępne w aplikacji szablony. Dowiedzieli się m.in. o możliwościach tworzenia infografik w celu czytelnego przedstawiania danych i informacji. Omówione zostały szablony pozwalające tworzyć raporty, moduły lekcyjne oraz interaktywne obrazy. Uczestnicy dowiedzieli się także więcej na temat możliwości Genially z zakresu grywalizacji. Do nich należą te formy, które wykorzystują elementy z gier w celu motywowania odbiorców do nauki i działania. Do tej grupy należą m.in. quizy, ale również tzw. „pokoje zagadek”. W trakcie drugiej części szkolenia uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak krok po kroku stworzyć taką kreację. Biblioteczny escape room (pokój zagadek) stworzony podczas szkolenia udostępniamy poniżej – sprawdź, czy uda Ci się wydostać z zamkniętej biblioteki!

Pokój zagadek jest dostępny również bezpośrednio pod adresem: https://cutt.ly/gmc0hYM. Wyślij go swoim znajomym! 

Chcesz zorganizować praktyczne szkolenie „Genial.ly dla bibliotekarzy” w swojej instytucji, stacjonarnie lub online?

Zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

     

    Zobacz także