Home szkolenianowe technologie Czary-mary w Gołdapi. Nowe technologie w bibliotece

Czary-mary w Gołdapi. Nowe technologie w bibliotece

Współczesna technologia często nas onieśmiela, a niekiedy nawet trochę przeraża, nawet jeżeli już na dobre zadomowiła się na naszych biurkach i w kieszeniach. Takich problemów nie mają uczestnicy szkolenia „Nowe technologie w bibliotece i animacji czytelnictwa”, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Gołdap to jedyne miasto w województwie warmińsko-mazurskim, które ma status uzdrowiska. Ma też najczystsze powietrze w Polsce oraz niesamowicie kreatywnych i otwartych na innowacje bibliotekarzy.

Wspólnie przedzieraliśmy się przez świat cyfrowych narzędzi. Testowaliśmy te, które są bezpłatne (lub niedrogie), łatwe w obsłudze i nadają się do wykorzystania w codziennej pracy bibliotekarza. Niektóre z nich można wykorzystać podczas zajęć i spotkań, inne są przydatne w przygotowywaniu materiałów, szybszym wypełnianiu codziennych obowiązków, ale też do samorozwoju i relaksu.

Jak zrobić mema w minutę? W jaki sposób usunąć tło ze zdjęcia? Jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją, żeby przygotowała dla nas ciekawe materiały? Czy można ożywić kolorowanki? Jaki jest najlepszy tłumacz internetowy?

Podczas szkolenia udało nam się uzyskać odpowiedzi na mnóstwo takich pytań. Spotkanie zakończyliśmy porcją przeżyć w wirtualnej rzeczywistości. Było pracowicie, ale też wesoło, twórczo i innowacyjnie.

Interesują Cię nowe technologie w bibliotece: wirtualna rzeczywistość i sztuczna inteligencja? Weź udział w szkoleniu!

Projekt BLISKO

Chcesz zorganizować takie szkolenie w swojej instytucji?

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ola: +48 537 449 555, Ania: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także