Home szkoleniadla czytelników Mamo, możesz więcej – „Skrzydła dla Mamy” w GOK w Samborcu

Mamo, możesz więcej – „Skrzydła dla Mamy” w GOK w Samborcu

Poza szkoleniami dla bibliotekarzy Good Books organizuje również warsztaty dla odbiorców bibliotek i ośrodków kultury! W związku z projektem realizowanym w ramach dotacji „Skrzydła dla Mamy” Fundacji BGK w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborcu odbyły się dwa spotkania dla kobiet. Hybrydowo, bo pierwsze w trybie online, drugie stacjonarnie. Spotkania zatytułowane „Marketing i promocja w biznesie” dotyczyły kwestii zakładania własnej działalności, podstaw budowania marki i działań marketingowych dla małych biznesów.

Skrzydła dla Mamy: Mamo, możesz więcej!

Skrzydła dla Mamy - Mamo, możesz więcej - Samborzec

Projekt „Mamo, możesz więcej!”, którego częścią były nasze spotkania, miał pokazać uczestniczkom, że istnieje wiele możliwości samorealizacji dla kobiet, które na co dzień są mamami. Podczas naszego pierwszego spotkania była mowa o zakładaniu firmy (formie prawnej, podatkach i PKD). Ale także o działalności nierejestrowanej, którą każdy może podjąć bez wielu formalności! Jedyne, co jest potrzebne to dobry plan i wiedza o tym, jak się wypromować. Informacje marketingowe może nie każdej uczestniczce przydadzą się od razu. Ale kto wie jakie wyzwania i doświadczenia zawodowe są jeszcze przed nimi? ;)

Nasze pierwsze spotkanie w formie online przebiegało w spokojnej, wieczornej atmosferze. Choć zaciekawieni domownicy czasami pojawiali się w kamerach uczestniczek i patrzyli, co ciekawego robi mama!

banner spotkania dla czytelników w bibliotece

Zabawa w firmę

Kiedy drugi raz spotkałyśmy się w wersji stacjonarnej było już inaczej. Uczestniczki miały już wtedy swoje pierwsze przemyślenia dotyczące siebie w roli szefowych i pracowniczek. Ich pomysły na biznesy (a szczególnie jeden, którego nie zdradzę, bo przecież może się ziści!) stały się podstawą do działań warsztatowych. Tworzyłyśmy więc pomysły na identyfikację wizualną i treści dostosowane do aktualnych trendów. Dlatego interesował nas głównie Facebook i Instagram – to tam reklamuje się teraz większość firm.

Oczywiście nie można zacząć działań marketingowych bez zbadania odbiorców. Dlatego rozmawiałyśmy o tym, jak tworzy się personę, jak dobiera się kanały komunikacji względem wieku odbiorców. Skąd czerpałyśmy informację o tym, jak zachowują się użytkownicy Internetu? Na przykład ze statystyk Digital Overview, które szczegółowo przeanalizowałyśmy, żeby rozumieć, co aktualnie wydarza się w sieci.

Były motywujące cytaty, parę poleconych książek do przeczytania, dzielenie się doświadczeniami. Z pewnością był to mile i efektywnie spędzony wieczór. A jego owoce (puszczam oko do uczestniczek, wiedzą dlaczego ;)) być może wszyscy będziemy mogli wszyscy obserwować już wkrótce!

Skrzydła dla Mamy - Mamo, możesz więcej - Samborzec

 

 

    Chcesz zorganizować spotkanie dla swoich odbiorców? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ania Krzykowska: +48 730 215 888, Ola: +48 537 449 555, Ania Jakubowska: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także