Home news Tydzień fiński na Festiwalu Literatury Skandynawskiej

Tydzień fiński na Festiwalu Literatury Skandynawskiej

W ramach projektu „Na Północ. Literatura Skandynawska” rozpoczynamy czwarty tydzień – fiński – Festiwalu Literatury Skandynawskiej! Szkolenia dla bibliotekarzy i kadr kultury z literatury fińskiej poprowadzi Sebastian Musielak – tłumacz i pasjonata fińskiej kultury i stylu życia, czyli sisu.

Tydzień fiński – wydarzenia

Na stronie Na północ. Literatura Skandynawska na bieżąco będą pojawiać się wszystkie informacje, materiały i relacje z wydarzeń.

Sebastian Musielak

Sebastian Musielak tłumaczyć zaczął jeszcze na studiach – jego pierwszy przekład (z języka angielskiego) ukazał się w 1996 roku, a pierwszy z fińskiego – w 2004. Ma na swoim koncie około 80 książek, z czego około 30 z języka fińskiego. Współpracował i nadal współpracuje z najważniejszymi polskimi wydawcami. W 2015 roku założył Oficynę Wolny Tor, która wydawała e-booki z nowszą klasyką fińską. Zajmuje się również szkoleniem początkujących tłumaczy w Polsce i w Finlandii.

W 2008 roku został laureatem nagrody czasopisma „Literatura na Świecie” w kategorii „Nowy głos” za przekład powieści fińskiego pisarza Daniela Katza Kobieta pułkownika (Czarne 2007). w 2017 roku Ministerstwo Kultury Finlandii przyznało mu doroczną nagrodę państwową dla tłumacza literatury fińskiej na język obcy.

Informacje o innych naszych projektach można znaleźć tutaj: https://goodbooks.pl/projekty/.

Jeżeli interesują Cię szkolenia dla bibliotekarzy z literatury skandynawskiej, lub z innych tematów – napisz do nas na szkolenia@goodbooks.pl.

Zobacz także