Home dotacje Etno Polska 2019

Etno Polska 2019

LAST MINUTE na dofinasowanie gry mobilnej z programu EtnoPolska

Last minute kojarzy się prawie zawsze z ofertą wakacyjnego wyjazdu nad ciepłe morze, kupionym okazyjnie, w ostatniej chwili. Tymczasem Narodowe Centrum Kultury ogłosiło program EtnoPolska, na który wnioski przyjmowane są tylko do 29 kwietnia 2019. Zostało więc niewiele więcej niż 3 tygodnie. Czyż to nie jest idealna okazja, żeby zdobyć finanse sfinansowanie organizacji letnich i jesiennych wydarzeń?

Wierzymy, że pomysłów nie brakuje. Może zabrakło Wam punktów w innym dofinansowaniu a pomysł już jest nawet opracowany? A może szukacie nowej formuły na półkolonie dla dzieci? Warsztaty taneczne już były, plastyczne i teatralne również. Jeżeli tak, to czas na mobilną grę miejską z wykorzystaniem artefaktów kultury ludowej. Lokalne wyliczanki, wierszyki, piosenki zaśpiewane w gwarze, legendy, opowieści, zwyczaje i miejscowe tajemnice można przełożyć na grę mobilną. Jak to skutecznie zorganizować?

Po pierwsze – wybierz termin

Program zakłada działania pomiędzy 31 maja a 31 października. Wakacyjny luz lub nowa energia po urlopie wyzwala kreatywność uczestników projektu. Jeżeli w tym czasie odbywa się święto miasta lub inne wydarzenie, to świetny moment na premierę takiej gry. Z jednej strony zostało naprawdę mało czasu, z drugiej strony, wystarczy dobrze zaplanować i przygotować kolejne etapy działań.

Po drugie – zaproś sąsiadów

Program EtnoPolska premiuje manifestowanie tożsamości poprzez aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym. Dlatego wcale nie chodzi o to, żeby gra została wymyślona przez kogoś z zewnątrz. W Brodnicy Małej (niedaleko Kartuz) wszyscy wiedzą, że rodowity jej mieszkaniec nie powie Kaszuby tylko Kaszeby, a rdzenna mieszkanka powiatu Twardawa w opolskiem doskonale pamięta jak sprzątała podwórko z potłuczonych talerzy na tydzień przed swoim ślubem. Bogactwo i piękno lokalnych tradycji jest w regionach, dlatego gra przygotowana przez przy udziale mieszkańców regionu będzie ciekawsza niż gotowy scenariusz.

Po trzecie – połącz siły

EtnoPolska to bardzo pojemny program, który wspiera różnorodne formy działań na rzecz kultury ludowej, wręcz wyzwala kreatywność folkowo – ludową. Również w nowoczesnych formach. Wycinanki i koronki już były. Filmy i albumy również. Czas na gry!

Zasady

Zapoznaj się z regulaminem dostępnym na stronie NCK: https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/etnopolska/aktualnosci/nabor-etnopolska-2019

Program jest skierowany do:

  • samorządowych instytucji kultury
  • organizacji pozarządowych
  • kół gospodyń wiejskich
  • kościołów i związków wyznaniowe oraz ich osoby prawne;
  • podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Zadzwoń lub napisz do nas na dotacje@goodbooks.pl. Pomożemy Ci opracować wniosek, podpowiemy rozwiązania i pomysły działań, abyś w rezultacie zdobył finansowanie last minute.

 

Zobacz także