Home dotacje Fundacja PZU z Kulturą

Fundacja PZU z Kulturą

Fundacja PZU ogłosiła właśnie program dotacyjny, w których mogą brać udział fundacje i stowarzyszenia. Jednak jego bezpośrednimi beneficjentami mają być dzieci i młodzież z obszarów wiejskich i małych miejscowości Dotacja „Fundacja PZU z Kulturą” ma umożliwić im dostęp do szeroko pojętej kultury poprzez wyjazdy do instytucji kultury oraz udział warsztatach edukacyjnych. Cel? Zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, na poziomie lokalnym lub ogólnopolskim.

Kto może złożyć wniosek w programie „Fundacja PZU z Kulturą”?

W konkursie mogą wziąć udział:

  • fundacje,
  • stowarzyszenia,
  • uczniowskie kluby sportowe.

Projekty mogą być skierowane do uczniów:

  • przedszkoli (dzieci od 5 lat),
  • szkół podstawowych,
  • liceów i techników,
  • szkół branżowych, specjalnych lub policealnych

z obszarów wiejskich i małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców).

Na jakie działania można przeznaczyć dofinansowanie

Fundacja wspiera organizację interesujących i rozwijających wyjazdów połączonych z wizytami w instytucjach kultury (muzea, teatry, opery, galerie itp.) i towarzyszące im cykliczne warsztaty edukacyjne. Można zatem pokryć koszty transportu, biletów wstępu, wyżywienia, noclegu i ubezpieczenia. Ale także umowy (o dzieło lub zlecenie) z osobą prowadzącą warsztaty dla uczestników projektu.

Podczas oceny wniosku komisja będzie brała pod uwagę zgodność z celami konkursu, dobór instytucji kultury do odwiedzenia, budżet i zasięg projektu oraz działania okołoprojektowe promujące tzw. kulturę wysoką.

Wnioskowane projekty powinny być realizowane przez 6 miesięcy od 30.09.2022 do 31.03.2023.

Szukasz pomysłu na projekt?

Wizyta w instytucji kultury może oznaczać wizytę w… bibliotece albo domu kultury! To miejsca, które mają doświadczenie w organizacji ciekawych zajęć edukacyjnych dla młodych. To także często przestrzenie, w których łatwo takie warsztaty przeprowadzić.

Dla młodszych odbiorców można przygotować zajęcia dotyczące lokalnego folkloru. Słowiańskie opowieści potrafią być niezwykle barwne i bajkowe. Żeby było jak najciekawiej i jak najbardziej praktycznie, można przecież uczyć się o naszych przodkach malując tradycyjne wzorki, śpiewając i tańcząc ludowe tańce.

POLECAMY: Warsztaty folklorystyczne dla dzieci

Skoro zajęcia mają dotyczyć dziedzictwa kulturowego i lokalnej historii – świetnie sprawdzą się tutaj warsztaty z podcastów. Polegają na tym, że młodzi ludzie sami muszą zagłębić się w wycinek historii i spróbować przedstawić go w formie audio, np. w formie wywiadu lub opowieści opartej na historiach z książek. To, czego muszą się nauczyć, to techniczne aspekty tworzenia, montowania i publikacji swojego materiału. To całkiem przydatna umiejętność!

POLECAMY: Podcasty na podstawie książki/lokalnej historii – praktyczny warsztat dla młodzieży

Logo marki Good GamesJeszcze ciekawszą opcją dla młodzieży będą gry. W aplikacji ActionTrack tworzymy co roku kilkadziesiąt nowych gier patriotycznych, dotyczących lokalnych historii. Na pewno w Twojej miejscowości lub w okolicy również jest historia godna opowiedzenia! A może biblioteka, do której mogłaby odbyć się wizyta studyjna, sama tworzy gry? Albo chciałaby to robić?

POLECAMY: Gry terenowe w zachowaniu dziedzictwa lokalnego i kultywowaniu pamięci historycznej – warsztaty dla młodzieży

Spróbujcie połączyć siły i wymyślić projekt, który nie będzie jednorazowym wydarzeniem, a jego skutki przysłużą się dalszemu rozwojowi jego uczestników i całej lokalnej społeczności.

Kwota

Wnioskodawcy mogą pozyskać na realizację projektów do 20.000 zł.
Wymagany jest wkład własny: min. 10% budżetu całości projektu.

Jak pozyskać dotację?

Wnioski należy składać do 1.08. Jedna organizacja może złożyć jeden wniosek.
Należy dokonać tego poprzez stronę internetową Fundacji PZU, w zakładce „Złóż wniosek”.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?
MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE WARSZTATÓW DLA DZIECI LUB MŁODZIEŻY?
POTRZEBUJESZ POMOCY PRZY PRZYGOTOWANIU WNIOSKU DO PROGRAMU „FUNDACJA PZU Z KULTURĄ”?

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ania Krzykowska: +48 730 215 888, Ola: +48 537 449 555, Ania Jakubowska: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także