Home gamifikacja Na gamifikacyjnym szlaku – warsztaty gamifikacji w Gdańsku

Na gamifikacyjnym szlaku – warsztaty gamifikacji w Gdańsku

Dziś w ramach programu stypendialnego Ministra KiDN zawitaliśmy do Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku.  Wraz z bibliotekarzami z województwa pomorskiego, odkrywaliśmy tajniki gamifikacji książek na smartfonach oraz jak ją stosować w pracy z czytelnikami.  Bibliotekarze wykazali się hartem ducha! Samodzielnie stworzyli grę, którą następnie sami rozegrali, mimo remontu jaki odbywał się tuż przed siedzibą biblioteki.

Jak sami przyznawali, stworzenie gry nie było trudne a największym wyzwaniem było często kalibrowanie GPSa we własnym smartfonie.

Już wiemy, że przedstawiciele bibliotek Pomorza będą chcieli kontynuować przygodę z grami typu PokemonGo w przyszłości i możemy liczyć na pojawienie się zajęć z gamifikacji w bibliotekach w Rumi czy też Ustce.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Kolejne spotkania i warsztaty przed nami, zapraszamy!

Zobacz także