Home inne Darmowe webinaria dla bibliotekarzy – październik 2020

Darmowe webinaria dla bibliotekarzy – październik 2020

W związku z obecną sytuacją większość szkoleń Good Books przeniosło się do wirtualnej przestrzeni online. Co jest w tym dobrego? To, że możemy zaprosić na nie Was – bibliotekarzy z całej Polski! Zobaczcie na jakie bezpłatne webinaria dla bibliotekarzy wciąż trwają zapisy.

13.10, godz. 18:00 – 19:00 – Strach się bać, czyli słów kilka o literaturze grozy

Szkolenie groza

Czy wiecie czym jest klasyczna literatura grozy i jakie ma nawiązania w popkulturze? Porozmawiamy o tym, dlaczego groza przeżywa swój renesans. Omówimy także nowości wydawnicze. Lovecraft, Edgar Allan Poe, Stephen King to prekursorzy gatunku, nie są jednak jedyni – pod lupę weźmiemy także polskich twórców.

Spotkanie poprowadzi Marcin Skrabka z GoodBooks.

 

19.10, godz. 9:00 – 14:00 – Szkolenie „Na Północ. Literatura Skandynawska”

Szkolenie poprowadzą najlepsi tłumacze literatury skandynawskiej w Polsce, współpracujący z nami w projekcie „Na Północ. Literatura Skandynawska”. Opowiedzą o klasycznych pozycjach i nowościach na polskim rynku. Będzie proza, literatura faktu, książki dla dzieci i młodzieży – tylko nie kryminały. Pojawią się także elementy kultury i historii Danii, Islandii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wziąć udział w konkursie. Wystarczy napisać, która jesienna premiera książkowa jest dla Ciebie najbardziej interesująca i dlaczego. Dodatkowo kilka zdań uzasadnienia należy wysłać na adres konkurs@goodbooks.pl do 14.10.

Wybrane osoby, które udzielą najciekawszych odpowiedzi otrzymają dedykowany link do spotkania. Liczba miejsc ograniczona!

21.10, godz. 9:00 – 12:00 – E-booki w bibliotece – wprowadzenie do wdrażania usługi

E-booki w biblioteceCelem szkolenia jest przygotowanie bibliotekarzy do stworzenia w swojej bibliotece strategii alternatywnej formy dostępu do literatury. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymają podstawowe informacje dotyczące: przygotowania projektu, wdrożenia e-czytania, a także sprawnego zarządzania ofertą również w kryzysowych sytuacjach np. długotrwałego zamknięcia instytucji z powodu pandemii. Ponadto uczestnicy zapoznają się z rynkiem wydawnictw elektronicznych oraz czytników e-booków, stanem e-czytelnictwa w Polsce i perspektywami jego rozwoju, a także otrzymają praktyczną wiedzę dotyczącą między innymi katalogowania, udostępniania i reklamowania e-booków i czytników w swojej bibliotece.

Szkolenie poprowadzi Joanna Golczyk z Good Books.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

22.1o, godz. 10:00 – Szkolenie z literatury arabskiej.
Organizator: Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

Literatura arabskaCo wiesz o literaturze arabskiej? Jako bibliotekarz i jako czytelnik? Jest szansa podnieść kompetencje i zaspokoić swoją ciekawość! Podczas szkolenia online zostanie przedstawiony kontekst historyczny i współczesna literatura wybranych państw.

Webinar poprowadzi dr Karolina Rak, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego UJ, orientalistka, arabistka, literaturoznawca.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy zapisać się do wydarzenia na Fecbooku: https://www.facebook.com/events/698482490770880/.
Transmisja rozpocznie się automatycznie.

27-28.10, godz. 16:00-18:00 – Konferencja „Biblioteka miejscem spotkań na przełomie tradycji i nowoczesności – od chińczyka do ActionTracka, czyli gry w bibliotece”

Tematem tegorocznej konferencji będą gry – w różnych odsłonach – zarówno tradycyjne planszówki, jak i gry wideo oraz gry mobilne. Wydarzenie jest skierowane do bibliotekarzy i nauczycieli, którzy chcieliby poznać temat gamifikacji.

Webinaria dla bibliotekarzy poprowadzą Marcin Skrabka, Arkadiusz Łapka i Anna Cykman z Good Books.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Plan konferencji:
3. konferencja Kedzierzyn-Kozle

Zobacz także