Home inne Pomysły do KPO. KPO dla domu kultury, muzeum, opery

Pomysły do KPO. KPO dla domu kultury, muzeum, opery

Zastanawiasz się, co wpisać do wniosku? Sprawdź, jak wdrażać cyfrową transformację do swojej organizacji! Zobacz, jakie działania w obszarach nowych technologii realizowały inne biblioteki, ośrodki kultury, muzea i inne instytucje kultury. To inspiracje i pomysły dla Ciebie do KPO.

Opera z klasą – gry mobilne w edukacji kulturalnej
KPO dla opery

„Opera z klasą” to program szkoleniowy, który realizowaliśmy wśród nauczycieli oraz uczniów szkół średnich z województwa zachodniopomorskiego. Inicjatywa ta stanowiła część długoterminowej strategii rozwoju publiczności Opery na Zamku w Szczecinie. Składała się z kilku etapów, kolejno odbywały się:

  1. warsztaty kompetencyjne dla nauczycieli,
  2. spektakl, w którym brała udział młodzież,
  3. lekcje w każdej z klas uczestniczących w projekcie,
  4. wspólna realizacja mobilnej gry edukacyjnej bazującej na przedstawianym spektaklu w technologii ActionTrack.

Podczas warsztatów nauczyciele języka polskiego i wiedzy o kulturze zapoznawali się z technikami animacyjnymi wykorzystującymi nowoczesne technologie do angażowania uczniów. Pozyskaną wiedzę będą mogli również w przyszłości wykorzystać podczas lekcji, m.in. poprzez wykorzystanie multimediów (fragmentów dzieł operowych) oraz kolejnych mobilnych gier terenowych.

 

Cyfrowy Dom Kultury – konwersja cyfrowa domów kultury
KPO dla domu kultury

Podczas trwania programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury” udało nam się nawiązać współpracę z kilkudziesięcioma ośrodkami kultury w całej Polsce. Szkoliliśmy ich pracowników z nowych technologii: aplikacji mobilnych, gier i zaawansowanych programów do obróbki multimediów.

Dodatkowo tworzyliśmy nową, cyfrową ofertę dla odbiorców. Zastanawialiśmy się, jak wykorzystać cyfrowe narzędzia w działaniach animacyjnych. Wymyślaliśmy, jak przekonać do nich seniorów i dostosować oprogramowanie do osób ze szczególnymi potrzebami.

Modernizm Talking – gamifikacja architektury i historii
KPO dla muzeum

„MODERNIZM TALKING” to projekt edukacyjny dla licealistów, promujący dziedzictwo architektury modernizmu. Obejmuje spacery fotograficzne, warsztaty storytellingu i gamifikacji, oraz tworzenie mobilnych questów. Zwieńczeniem są publiczne rozgrywki i opracowanie scenariuszy lekcji pokazowych dla nauczycieli, wspierających edukację kulturalną i angażujących młodzież w odkrywanie lokalnej historii.

Projekt realizują z nami: Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Regionalne w stalowej Woli, Hala Stulecia we Wrocławiu i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Projekt „MODERNIZM TALKING. Młodzież dla młodzieży o architekturze modernizmu” realizowany jest przez Fundację Good Culture z dofinansowaniem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Krajowy Program Odbudowy KPO – zorganizuj szkolenia z nowych technologii!

Porozmawiaj z nami o działaniach, które chcesz zrealizować w ramach KPO w Twojej instytucji!

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Kasia: 730 215 888, Róża: 730 935 222, Asia: 530 752 569, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

     

    Zobacz także