Home news 4 webinaria dla Bibliotekarzy w lutym!

4 webinaria dla Bibliotekarzy w lutym!

Drodzy Bibliotekarze i Bibliotekarki! Zapraszamy Was na cztery otwarte, płatne szkolenia online (webinaria), które odbędą się w lutym. Możecie dołączyć do nich ze swoim zespołem lub indywidualnie. Podczas webinariów nauczycie się, jak prowadzić spotkania online, jak współpracować z dziećmi, młodzieżą i z Ukraińcami w bibliotece.

Szkolenie z platform do spotkań onlinePlatformy do prowadzenia spotkań online oraz sposoby promocji wydarzeń internetowych
3.02, godz. 10:00 – 15:00
Prowadząca: Gabriela Kwarta

Niniejsze szkolenie rozpocznie się od prezentacji najpopularniejszych platform do prowadzenia spotkań, szkoleń i DKK online. Na przykład platformy Teams czy Zoom. Następnie uczestnicy szkolenia poznają tajniki bycia moderatorem i prezenterem. Dowiedzą się, jak dopilnować, by Twoje webinaria odbyły się bez problemów technicznych i zgodnie z planem. To wszystko poparte będzie oczywiście ćwiczeniami praktycznymi!

UWAGA: Szkolenie jest płatne.

Zainteresowało Cię to szkolenie?
Zostaw swój telefon, a skontaktujemy się z Tobą!

   

  Szkolenie będzie zawierać elementy szkolenia „50 sposobów na promocję czytelnictwa online”, które Gabriela prowadziła na początku grudnia dla bibliotekarzy z Gdańska i okolic. Kliknij tutaj, by przeczytać relację.

  Szkolenie z serialowych książek dla młodzieżyOd serialu do książki. Od książki do serialu. Przyciąganie młodzieży do biblioteki za pomocą najnowszych produkcji Netflixa i HBO
  10.02, godz. 10:00 – 13:00
  Prowadząca: Alina Łysak

  Czym zajmują się nastolatkowie w czasie pandemii? Spędzają czas przed ekranem. Uczą się zdalnie, a ich życie towarzyskie toczy się w mediach społecznościowych. Dodatkowo grają w gry, oglądają filmy na YouTube i seriale na Netflixie i HBO. Czy jest jakiś sposób, by pomiędzy tym wszystkim przekonać ich do czytania książek? Oczywiście! Pokażemy, że to co wydaje Ci się dzisiaj przeszkodą, może stać się wielką szansą. Poznaj język pokolenia Z.

  UWAGA: Szkolenie jest płatne.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Chętnie wszystko Ci opowiemy!

    

   Przeczytaj, jak wyglądały inne szkolenia Aliny Łysak:
   Pokolenia Zetek i Igreków w bibliotece: jak tworzyć ofertę?
   Jak i jakie książki polecać młodzieży?

   Szkolenie Ukraińcy w biblioteceUkraińcy w bibliotece – jak zrozumieć ich potrzeby i budować ofertę usług
   17.02, godz. 10:00 – 13:00
   Prowadząca: Bożena Korol

   Czy wiesz, że w Polsce przebywa obecnie ponad 2 miliony Ukraińców? Czy Twoja biblioteka to miejsce, które jest im przyjazne? Nie musisz znać języka ukraińskiego. Podczas szkolenia dowiesz się jak zrozumieć i jak zachęcić Ukraińców do przyjścia do biblioteki. A przede wszystkim skąd czerpać inspiracje i jak tworzyć ofertę dla tej nowej grupy użytkowników.

   UWAGA: Szkolenie jest płatne.

   W Twojej miejscowości mieszkają Ukraińcy? Poznaj ich zwyczaje i dowiedz się, jak przygotować półkę z ukraińską literaturą.
   Zostaw swój numer, by dowiedzieć się więcej.

     

    Zobacz jak wyglądały początki projektu szkoleniowego „Ukraińcy w bibliotece” i Dzień Ukraiński w Galerii pod Atlantami w Wałbrzychu.

    Szkolenie Eventy w biblioteceOrganizacja wydarzeń i eventów czytelniczych dla dzieci i ich rodziców online
    24.02, godz. 10:00 – 13:00
    Prowadząca: Anita Nogal

    Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak przyciągnąć do biblioteki dorosłych i dzieci, czytelników i nie-czytelników. Pojawią się różne pomysły dotyczące zajęć, warsztatów i spotkań, które każdy może zorganizować w swojej instytucji. Nie zawsze potrzebny jest duży budżet! Szczególnie, kiedy wszystko odbywa się online.

    UWAGA: Szkolenie jest płatne.

    Zostaw swój numer telefonu, by poznać cenę i dowiedzieć się więcej!

      

     Poznaj Anitę Nogal – przeczytaj jej artykuł o eventach i wydarzeniach w bibliotece.

     Jest jakiś inny temat, z którego chcesz się przeszkolić? Możemy zorganizować wybrane webinaria specjalnie dla Ciebie i Twojej instytucji! Napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub zadzwoń: Bożena: +48 692 811 201, Asia: +48 530 752 569.

     Zobacz także