Home news Bibliokreacje 6, czyli rodzic w bibliotece

Bibliokreacje 6, czyli rodzic w bibliotece

Zapraszamy wszystkich bibliotekarzy do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Bibliokreacje 6, czyli rodzic w bibliotece”. Odbędzie się ona 30 września w trybie hybrydowym: stacjonarnie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu oraz online. Podczas całodniowego wydarzenia wystąpią m.in. trenerki Good Books: Anita Nogal i Paulina Nędzi. Na uczestników czeka także konkurs z nagrodami!

Konferencja Bibliokreacje

O konferencji „Bibliokreacje 6, czyli rodzic w bibliotece”

Wydarzenie jest przeznaczone dla bibliotekarzy, którzy chcą doskonalić swój warsztat pracy i szukać wspólnie nowych inspiracji. Tematyka konferencji dotyczy przede wszystkim roli i form współpracy bibliotek z rodzicami w zakresie upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych, czyli dzieci i młodzieży. Specjalnym gościem tegorocznej edycji będzie Ewa Nowak, jedna z czołowych autorek literatury młodzieżowej.

Po raz pierwszy konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Niektóre wykłady będą odbywać się stacjonarnie, część zaś będzie dostępna online w formie transmisji na żywo na platformie do spotkań online.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Plan konferencji

Organizatorzy podzielili konferencję na trzy części: część wykładową, giełdę dobrych pomysłów oraz część warsztatową.

1. 9.15-9.30 – Otwarcie Konferencji – dyrektor PiMBP „Biblioteki pod Atlantami” w Wałbrzychu Renata Nowicka (transmisja online).
2. Część wykładowa:
  • 9.30-10.00 – Rodzice, do biblioteki! – Anita Nogal (Good Books),
  • 10.00-10.40 – Autorski przegląd metod trwałego pozyskiwania dwóch pokoleń czytelników – Ewa Nowak, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
3. 10.40-11.30 – Giełda pomysłów, czyli jak biblioteki pracują z rodzicami – krótki przegląd najciekawszych form oraz rozstrzygnięcie Konkursu na najciekawszą ofertę biblioteki skierowaną do rodziców z dziećmi.
4. Warsztaty (12.00 – 14.00)
  • Warsztaty stacjonarne (do wyboru):
  1. Jak zachęcić dzieci do czytania? Rozwijanie kompetencji czytelniczych w oparciu o cztery strefy aktywności – Anita Nogal (Good Books),
  2. Pozytywny komunikat interpersonalny czyli jak bezpiecznie chwalić dwa pokolenia – Ewa Nowak,
  3. Co i jak czytać dzieciom – Monika Majewska (PiMBP „Biblioteka pod Atlantami”).
  • Warsztat online: Rodzice w bibliotece. Kim są i jak zachęcić ich do przychodzenia z dziećmi? – Paulina Nędzi (Good Books)
5. 14.00-14.30 – dyskusja, podsumowanie i zakończenie Konferencji.

Konkurs

Tegorocznej edycji konferencji „Bibliokreacje” towarzyszy również konkurs na najciekawszą ofertę skierowaną do rodziców. Zadaniem uczestników jest przesłanie prezentacji lub filmu ze zrealizowanego w bibliotece projektu, skierowanego do rodziców z dziećmi.

Konkurs adresowany jest wyłącznie do bibliotek publicznych wszystkich stopni. Mogą w nim wziąć udział także biblioteki, które nie uczestniczą w konferencji „Bibliokreacje 6, czyli rodzic w bibliotece”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i w konkursie!

Zobacz także