Home news Darmowe webinaria dla bibliotekarzy – listopad 2020

Darmowe webinaria dla bibliotekarzy – listopad 2020

Pod koniec października i na początku listopada organizujemy dla Was dwie inspirujące konferencje. Obydwie dotyczą innowacji w bibliotekach. Najlepsi trenerzy Good Books opowiedzą o wykorzystaniu gier mobilnych i planszowych w animacji czytelnictwa i jak rozwijać swoją bibliotekarską kreatywność! Ponadto proponujemy Wam dwa darmowe webinaria dla bibliotekarzy dotyczące tablic Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej i praktycznego wykorzystania newslettera w bibliotece.

27-28.10, 16:00-18:00, Konferencja online „Biblioteka miejscem spotkań na przełomie tradycji i nowoczesności – od chińczyka do ActionTracka, czyli gry w bibliotece!”

Tematem tegorocznej konferencji będą gry – w różnych odsłonach – zarówno tradycyjne planszówki, jak i gry wideo oraz gry mobilne. Wydarzenie jest skierowane do bibliotekarzy i nauczycieli, którzy chcieliby poznać temat gamifikacji.

Webinaria dla bibliotekarzy poprowadzą Marcin Skrabka, Arkadiusz Łapka i Anna Cykman z Good Books.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu i Good Books.

Formularz zapisu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_gE4zXFpEyF3Ebn3KrJaYPtRsh1yqvTxEDyMVT-zxIYTtKw/viewform

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

3.11, 9:30-10:30 – Nowe wydanie tablic Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej – najważniejsze zmiany – godzinny warsztat online dla bibliotekarzy

Podczas szkolenia omówimy historię i rodzaje wydań tablic UKD w Polsce. Dodatkowo przeanalizujemy najważniejsze zmiany obecnie obowiązujących tablic w stosunku do wydania UKD z 2006 roku. Co najważniejsze, szczegółowo zajmiemy się przykładami stosowania symboli w praktyce!

Prowadzenie: Anna Marsula.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

Formularz zapisu: https://forms.gle/bV4FXeTyFoCXpdBV6

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

4-5.11, 9:00-11:30 – Newsletter w bibliotece – najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza

NewsletterDowiedz się jak korzystając z programów emailingowych (typu Freshmail, MailChimp lub Getresponse), budować publiczność i dowiedzieć się więcej o swoich czytelnikach/klientach. Newsletter to ciągle jedno ze skuteczniejszych narzędzi do podtrzymywania kontaktu z odbiorcami. Dlatego na szkoleniu nauczymy Cię jak uruchomić taką usługę i wykorzystać w codziennej pracy bibliotekarza.

Prowadzenie: Konrad Grochowski.
Organizatorzy: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Okręg w Warszawie.

Formularz zapisu: https://megawrzuta.pl/files/be33adf30cba0b6f7a665fded1abbc01.docx

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

5.11, 9:00-15:00 – Konferencja online „Bibliokreacje 5, czyli kreatywny bibliotekarz”

Bibliokreacje - planSzkolenie adresowane jest do bibliotekarzy, którzy w swojej pracy starają się wyjść poza schemat tradycyjnych działań. Dziś bowiem obok rzetelnego warsztatu bibliotekarza równie cenna i oczekiwana jest jego szeroko rozumiana kreatywność. Co tak naprawdę oznacza, w jakich obszarach się wyzwala? Jak ją w sobie obudzić i rozwinąć z korzyścią dla siebie samego, biblioteki i jej użytkowników? Tym zagadnieniom poświęcamy tegoroczną edycję konferencji, na którą złożą się wykład i dwa warsztaty.

Organizatorzy: Biblioteka pod Atlantami, Good Books i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Koło Wałbrzych.

Formularz zapisu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4L3FJqENXSKcgTVKzsK5CzDhQ9SIjjxVSFYOrT6s4NijtPg/viewform

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Zobacz także