Home news Męskie Czytanie – oferta dla mężczyzn i nastolatków w bibliotece

Męskie Czytanie – oferta dla mężczyzn i nastolatków w bibliotece

Z raportu o stanie czytelnictwa w Polsce wynika, że wielu mężczyzn w ogóle nie sięga po książki. Prawdopodobnie widzisz to również w swojej bibliotece, prawda? Kobiety częściej odwiedzają wypożyczalnię i biorą udział w bibliotekarskich wydarzeniach. Szukasz pomysłu jak to zmienić? Jeśli tak, szkolenia organizowane w ramach projektu „Męskie Czytanie” mogą Ci w tym pomóc!

O projekcie Męskie Czytanie

Projekt „Męskie Czytanie” koordynują przedstawiciele męskiej części zespołu Good Books: Marcin Skrabka i Łukasz Braun. Szkolenia odbywające się w ramach projektu są skierowane do bibliotekarek i bibliotekarzy. Poznają oni literaturę, komiksy, prasę, filmy i gry, które warto polecać panom i chłopcom w bibliotece. Istotny jest fakt, że trenerami projektu są tylko mężczyźni. Dzięki temu uczestnicy szkoleń mają szansę poznać prawdziwy, męski punkt widzenia.

Męskie Czytanie

ODWIEDŹ NASZĄ NOWĄ STRONĘ! ➜

Oferta

W ramach „Męskiego Czytania” proponujemy trzy kategorie szkoleń: dla dorosłych mężczyzn, dla chłopców i nastolatków oraz różne – związane nie tylko z literaturą, ale także grami, serialami, prasą, filmami.

Dla mężczyzn

Sztandarowym szkoleniem projektu jest „Męskie Czytanie – jakie książki polecać, gdy mężczyzna wkracza do biblioteki?”. Spotkanie jest nastawione na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami. Po szkoleniu bibliotekarz będzie potrafił zdiagnozować potrzeby męskiej części czytelników i przygotować dla nich atrakcyjne propozycje uczestniczenia w życiu biblioteki. Podczas szkolenia przedstawiamy dobór lektur dla mężczyzn, które rozbudzą w nich głód literatury.

Baner: szkolenie Męskie Czytanie

WEŹ UDZIAŁ W TYM SZKOLENIU!

W kategorii szkoleń dla dorosłych znalazło się również szkolenie „Klub Ojców w bibliotece – czytający tata jako nowy typ użytkownika w bibliotece” oraz „Nie tylko piłka nożna – jak budować sportową półkę w bibliotece. Jakich autorów zapraszać?”.

Dla nastoletnich czytelników

Podczas szkolenia „Literatura dla chłopców. Jakie książki podsuwać chłopcom, aby zaszczepić w nich czytelniczą pasję?” przedstawiamy tytuły, które obecnie cieszą się największym powodzeniem wśród młodych czytelników i ich rodziców. Możemy również skupić się na nastoletnich odbiorcach. Nastoletniość to czas intensywnych poszukiwań. W jaki sposób książki mogą kształtować charakter? Czy znajdują się w nich odpowiedzi na pytania zadawane przez nastoletnich chłopaków? Czy książki mogą być „cool”?

Nie tylko o książkach

Oferta biblioteki to nie tylko książki! To także filmy, gry, gazety, komiksy. Może to właśnie one mają większą szansę trafić do odbiorcy płci męskiej? Możemy porozmawiać również o obecnych trendach, takich jak świat cyberpunka czy najpopularniejsze gry wideo. Możemy też zorganizować warsztaty, podczas których młodzi użytkownicy biblioteki stworzą własną grę na telefon.

Strategia – jak dotrzeć do męskiej części odbiorców z ofertą biblioteki?

Aby skutecznie dotrzeć do męskiej części odbiorców, trzeba najpierw opracować dobrą strategię. Wiąże się to ze znalezieniem kanałów, które będą najbardziej skuteczne oraz wypracowaniem zrozumiałego, atrakcyjnego język, który przysłuży się budowaniu relacji bibliotekarz-odbiorca. Możemy podpowiedzieć Ci jak to zrobić. Najpierw zaczniemy od diagnozy lokalnego otoczenia i znalezienia powodów, dla których mężczyźni omijają Twoją bibliotekę. Następnie doradzimy Ci, jak zorganizować przestrzeń i jak stworzyć dla nich odpowiednią, atrakcyjną ofertę.

Dołącz do nas!

Męskie Czytanie - kontakt

Chcesz zorganizować szkolenie z „Męskiego Czytania” w swojej bibliotece? Masz inny pomysł na współpracę z nami?
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach?

Odwiedź stronę Męskie Czytanie meskieczytanie.pl! ➜

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego na stronie meskieczytanie.pl lub zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555. Możesz zostawić też swoje dane tutaj, a my zadzwonimy do Ciebie!

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ania Krzykowska: +48 730 215 888, Ola: +48 537 449 555, Ania Jakubowska: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także