Home szkolenia Bibliotekarz filmowcem w Raciborzu!

Bibliotekarz filmowcem w Raciborzu!

Szkolenie „Bibliotekarz filmowcem…” przeprowadzone zostało w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu w dniu 2021.06.05. Trwało 5 godzin. Podzielone zostało na cztery części – teoretyczne i praktyczne. Dotyczyło przygotowania bibliotekarzy do tworzenia krótkich filmów związanych z działalnością biblioteki czy innej instytucji kultury. 

 

W pierwszej części uczestnicy szkolenia otrzymali wiedzę dotyczącą zasad tworzenia materiałów filmowych. Od analizy potrzeb, poprzez opracowanie zapisu pomysłu, aż do tworzenia scenariusza i planowaniu produkcji.

W drugiej części spotkania uczestnicy podzieleni na grupy wymyślali własny scenariusz filmu, aby następnie w zespołach nakręcić materiał. Prowadzący zwracał szczególną uwagę na to, by pomysły oscylowały wokół realnej działalności bibliotekarza. Czyli charakteru jego pracy, związku z prowadzonymi działaniami edukacyjnymi, popularyzatorskimi, czy po prostu z misją instytucji dla której pracuje. Następnie podczas pracy praktycznej przyszli filmowcy otrzymywali praktyczne wskazówki dotyczące ustawienia planu, oświetlenia, kadrowania, czy nagrywania dźwięku. Kręcenie ujęć do filmów grupy wykonywały na terenie biblioteki. W zależności od tego, czego dotyczył ich scenariusz aranżowani sceny, prowadzili wywiady, czy nagrywali prezentację prowadzących zajęcia.

W części trzeciej wszyscy montowali na telefonach komórkowych nakręcone ujęcia tak, by powstały już na miejscu gotowe filmy. Prowadzący do kompleksowego montażu filmów zaproponował program InShot dostępny na platformy Android oraz iOS. Każdy zatem z uczestników mógł taki program na swoim telefonie zainstalować. Prezentacja procesu montażu odbywała się za pomocą telewizora, który mógł emitować sygnał z dowolnie wybranego telefonu uczestników jak i prowadzącego. Dlatego proces montażu i korekty przebiegał z możliwością uczestnictwa całej grupy.

Krótkie formy filmowe, o których mowa była na szkoleniu z przeznaczeniem na media społecznościowe. Uczestnicy otrzymali wiedzę po co i jak tworzyć materiał filmowy, który za pomocą tychże mediów dotrze i wywoła określony efekt u odbiorcy kultury. 

Zobaczcie efekty szkolenia „Bibliotekarz filmowcem”:

Zaproszenie video na wydarzenie Bibliotekarz po godzinach w Raciborzu

Chcesz zorganizować szkolenie „Bibliotekarz filmowcem” w swojej bibliotece, stacjonarnie lub online?

Zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

    Zobacz także