Biuro Programu „Niepodległa” właśnie rozpoczęło nabór wniosków o dotacje na rok 2022. Szanse mają projekty, które w kreatywny sposób przedstawią regionalną historię drogi do odzyskania niepodległości i wpłyną na zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odbudową Polski. Do zdobycia jest od 10.000 do nawet do 100.000 zł! Czas na złożenie wniosku: do 14.01, do godz. 15:59.
Cele
Zgłaszane projekty powinny:
- przedstawiać zróżnicowane doświadczenia związane z procesem odzyskania i budowy niepodległego państwa polskiego,
- upowszechniać wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości poprzez działania o charakterze
edukacyjnym, - dotyczyć historii wybranego regionu,
- angażować odbiorców w ich realizację.
Kto może wziąć udział?
O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych) oraz organizacje pozarządowe.
Z regulaminu wynika, że wyżej oceniane będą te podmioty, które wejdą w partnerstwo z pobliskimi archiwami, szkołami, instytucjami, firmami etc.
Jeden wnioskodawca może złożyć jeden wniosek.
Rodzaje kwalifikujących się zadań
- festiwale, koncerty, spektakle;
- rekonstrukcje historyczne;
- wystawy wraz z katalogami;
- projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji i współdziałaniu – warsztaty, gry terenowe, questy oraz wykłady, lekcje tematyczne, spacery tematyczne, spotkania, konkursy;
- wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych;
- murale;
- działania organizowane on-line: koncerty, wykłady, spotkania, konkursy, wystawy, warsztaty, oprowadzania i spacery tematyczne, tworzenie tematycznych stron internetowych i aplikacji.
Współpracuj z Good Games!
Szukasz pomysłu na projekt do programu „Niepodległa” 2022? Dowiedz się więcej o projektach realizowanych przez Good Games!
Część z propozycji wymienionych w regulaminie aż prosi się o wykorzystane technologii ActionTrack. Zaczynając od fabularnych gier terenowych, poprzez proste questy o tematyce niepodległościowej, na spacerach tematycznych kończąc – wszystkie te pomysły można zrealizować z pomocą urządzeń mobilnych, podnosząc tym samym ich atrakcyjność.
Przez ostatni rok zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt premier patriotycznych gier. Zobacz jak wyglądała na przykład jedna z ostatnich realizacji w Osuchach:
Nagroda BohaterON
Czy wiecie, że w tym roku otrzymaliśmy nagrodę BohaterON? I to nie jedną statuetkę, ale DWIE ZŁOTE STATUETKI: od jury konkursowego oraz od publiczności. Zostaliśmy docenieni za wdrożenie innowacyjnej formy edukacji historycznej poprzez produkcję gier, między innymi poruszających tematy Bitwy Warszawskiej, Grupy Legionów Polskich, postaci Jana Rodowicza oraz wydarzeń z Czerwca 1956.
Skorzystaj z naszej wiedzy! Chcesz stworzyć grę w programie „Niepodległa” 2022? Jeśli tak, skontaktuj się z nami: info@goodgames.pl lub zostaw swoje dane, a my odezwiemy się do Ciebie!