Home news “W labiryncie newsów i fake newsów” – gra mobilna z nagrodami!

“W labiryncie newsów i fake newsów” – gra mobilna z nagrodami!

Czy potrafisz spojrzeć krytycznie na informacje, które pojawiają się w mediach? Wiesz jak odróżnić prawdę od kłamstwa? Jeśli tak, masz szansę zostać pogromcą fake newsów i wygrać nagrody! Wystarczy, że 25.06  weźmiesz udział w konkursie i bezbłędnie przejdziesz grę mobilną przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu.

O grze

Autorkami gry są Marta Gieruń i Marta Cherubińska, bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Projekt powstał w ramach programu „Kliknij. Sprawdź. Zrozum.” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Gra opowiada historię Darka Niedowiarka, który podczas tropienia fake newsów został złapany i uwięziony przez Złodziei Prawdy w labiryncie. Nas także będą ścigać złe postaci, takie jak Roboty Dobra Rada i Mistrzowie Wskazówek! A naszym zadaniem będzie nie pogubić się pośród fałszywych informacji i pomóc Darkowi wydostać się z labiryntu.

Gra W labiryncie newsów i fake newsów zwraca uwagę na współczesny problem, jakim jest pojawianie się sensacyjnych, wyolbrzymionych lub wręcz nieprawdziwych informacji, które potrafią szybko rozprzestrzeniać się w Internecie. Potrafią też nieść zamieszanie, krzywdzić lub wywoływać niepotrzebną panikę wśród odbiorców.

Jak zagrać?

Aby wziąć udział w konkursie i zagrać w grę należy:

  • pobrać aplikację ActionTrack na urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS,
  • pobrać grę poprzez zeskanowanie kodu QR widocznego obok (kod jest również dostępny na stronie wydarzenia),
  • w grę można grać bez wychodzenia z domu, trzeba mieć tylko urządzenie mobilne (smartfon lub tablet) z dostępem do Internetu, zainstalowaną aplikacją i grą,
  • rozgrywka premierowa z nagrodami odbędzie się w czwartek 25 czerwca od godz. 10:00 do 18:00.

Po rozgrywce konkursowej gra nadal będzie aktywna, czyli będzie można uruchomić ją w dowolnym czasie.

Nagrody

W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody:

  1. zdobywca pierwszego miejsca otrzyma voucher do Noriko Sushi we Wrocławiu,
  2. zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają gry planszowe od firmy Mag Planszowy.

Ponadto zdobywcy podium otrzymają również nagrody książkowe: “Factfulness” H. Roslinga od wydawnictwa Media Rodzina oraz “Fakt, nie mit” A. i P. Stanisławskich od wydawnictwa W.A.B.

Chcesz poznać inne gry w aplikacji ActionTrack?

ActionTrackPodobają Ci się mobilne gry domowe i terenowe? Na stronie Good Games znajdziesz tytuły innych gier stworzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu (np. „Zielony Kapturek”, „Dokąd jedziesz, Paddingtonie?”).
Możesz także zamówić gry z repozytorium dla swojej instytucji, lub sam wymyślić scenariusz i zrealizować go z nami!

W tym celu skontaktuj się z:

Joanna: 530 752 569

Bożena: 794 561 495

Zobacz także