Home news Write the Game. Jak wymyślić własną grę?

Write the Game. Jak wymyślić własną grę?

by Gabriela

Tworzenie gier to wspaniała zabawa, ale też nie lada wyzwanie. Wymyślenie postaci, dialogów, scenerii i fabuły wymaga kreatywności i twórczego myślenia. Warto także znać teorię i dobre praktyki specjalistów. Taką możliwość daje udział w kursach, takich jak Write the Game – e-Akademia Scenariuszy Gier Komputerowych.

Write the Game

Write the game to pierwszy w Polsce, cykliczny kurs pisania scenariuszy gier komputerowych dla scenarzystów, pisarzy, copywriterów i fanów gier. Tegoroczna edycja odbędzie się online. Zajęcia będą organizowane wieczorami i w weekendy między 16 października a 15 listopada 2020. Będą miały formę wykładów, warsztatów w grupach, wspólnego tworzenia questów i e-wizyt w studiach gier. Dodatkowo w programie znalazły się także otwarte webinaria o polskiej branży gier oraz dwa wykłady mistrzowskie.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Willa Decjusza ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, przy dodatkowym wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Aplikacja

W programie może wziąć udział 30 osób. Uczestnicy zostaną wybrani drogą rekrutacji. Aplikować może każdy, kto jest zainteresowany tworzeniem scenariuszy do gier i ma jakiekolwiek doświadczenie w pisaniu (pisarze, scenarzyści, copywriterzy). W związku z tym, do formularza aplikacyjnego należy dołączyć list motywacyjny oraz próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis wraz z dialogami nie powinien przekraczać 1000 słów.

Aplikacje można składać do 24 września 2020 do końca dnia.

Poprzednie edycje

Na koniec organizatorzy zachęcają do obejrzenia filmu z poprzedniej edycji, która odbyła się w 2018 roku:

Ponadto Telewizja Kraków opublikowała materiał wideo o edycji 2017:

Zachęcamy do wzięcia udziału w kursie. Zdobytą w nim wiedzę możecie wykorzystać np. do stworzenia własnej gry w aplikacji ActionTrack.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także