Home news Write the Game. Jak wymyślić własną grę?

Write the Game. Jak wymyślić własną grę?

Tworzenie gier to wspaniała zabawa, ale też nie lada wyzwanie. Wymyślenie postaci, dialogów, scenerii i fabuły wymaga kreatywności i twórczego myślenia. Warto także znać teorię i dobre praktyki specjalistów. Taką możliwość daje udział w kursach, takich jak Write the Game – e-Akademia Scenariuszy Gier Komputerowych.

Write the Game

Write the game to pierwszy w Polsce, cykliczny kurs pisania scenariuszy gier komputerowych dla scenarzystów, pisarzy, copywriterów i fanów gier. Tegoroczna edycja odbędzie się online. Zajęcia będą organizowane wieczorami i w weekendy między 16 października a 15 listopada 2020. Będą miały formę wykładów, warsztatów w grupach, wspólnego tworzenia questów i e-wizyt w studiach gier. Dodatkowo w programie znalazły się także otwarte webinaria o polskiej branży gier oraz dwa wykłady mistrzowskie.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Willa Decjusza ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, przy dodatkowym wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Aplikacja

W programie może wziąć udział 30 osób. Uczestnicy zostaną wybrani drogą rekrutacji. Aplikować może każdy, kto jest zainteresowany tworzeniem scenariuszy do gier i ma jakiekolwiek doświadczenie w pisaniu (pisarze, scenarzyści, copywriterzy). W związku z tym, do formularza aplikacyjnego należy dołączyć list motywacyjny oraz próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis wraz z dialogami nie powinien przekraczać 1000 słów.

Aplikacje można składać do 24 września 2020 do końca dnia.

Poprzednie edycje

Na koniec organizatorzy zachęcają do obejrzenia filmu z poprzedniej edycji, która odbyła się w 2018 roku:

Ponadto Telewizja Kraków opublikowała materiał wideo o edycji 2017:

Zachęcamy do wzięcia udziału w kursie. Zdobytą w nim wiedzę możecie wykorzystać np. do stworzenia własnej gry w aplikacji ActionTrack.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz także