Home szkolenia Decoupage – Zrób to sam w bibliotece!

Decoupage – Zrób to sam w bibliotece!

Najpiękniejsze prezenty to te, wykonane samodzielnie. Taki pogląd z pewnością podzielają wszyscy, którzy otrzymali kiedykolwiek taki wzruszający podarunek od swojego dziecka. Albo spróbowali kiedyś techniki decoupage, lub innej formy DIY (skrót od „Do It Yourself” – ang. Zrób to sam). Jeśli lubisz piękne przedmioty „z duszą” i masz cierpliwość do tego, by spędzić kilka godzin robiąc ręczne robótki – warsztaty, o których przeczytasz w tym artykule są dla Ciebie!

Co to jest decoupage?

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper”, czyli wycinać. Oznacza technikę zdobniczą, która polega na naklejaniu papierowego wzoru na inną powierzchnię, głównie drewno lub szko. Dodatkowo można wykorzystać w niej również farby i masy samoutwardzalne. Następnie całość pokrywa się specjalnym lakierem, który stapia ze sobą wszystkie elementy i wywołuje wrażenie, jakby wzór był namalowany.

Sztuka deocupage sięga wieków średnich. Przez stulecia ulegała modyfikacjom, ponieważ powstawało coraz więcej profesjonalnych narzędzi (takich jak kleje, formaty i gramatura papieru). Obecne możliwości pozwalają na tworzenie małych arcydzieł w formie pudełek, luster, naczyń, a nawet mebli!

Szkolenie dla bibliotekarzy: Księga marzeń – warsztaty artystyczne decoupage

Podczas naszych warsztatów nauczysz się jak wybrać materiały do pracy, w jaki sposób malować przedmioty i jak naklejać wydruki. Ponadto poznasz możliwości tworzenia wycisków za mas samoutwardzalnych z wykorzystaniem silikonowych foremek. Poznasz kolejność wykonywania czynności i narzędzia, którymi najwygodniej pracować. Z warsztatu wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną własną księgą marzeń!

Warsztaty prowadzi doświadczona artystka Małgorzata Stanasiuk-Mordalska.
Jej przykładowe dzieła:

DecoupageDecoupageDecoupageDecoupage

Małgorzata Stanasiuk-Mordalska

Prelegentka i szkoleniowiec. Panele dyskusyjne, sesje konferencyjne i prowadzenie warsztatów to to, co lubi najbardziej. Organizatorka dwóch edycji ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli „Innowacje w edukacji – trendy 2018 i 2019”. Współautorka bloga: nowecentrumnauki.pl. Członek Założyciel Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPiN, zrzeszającego największe polskie centra nauki i liczne ośrodki edukacji nieformalnej. Długoletni Członek Zarządu Łódzkiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Fascynatka nowych technologii, przemysłów kreatywnych i literatury s-f. Od lat zakochana w bieszczadzkich szczytach i w DIY, którym dzieli się na swoim fan-page’u. Z wykształcenia historyk sztuki, PR-owiec i marketingowiec.

Chcesz zorganizować takie szkolenie w swojej bibliotece stacjonarnie lub online?
Napisz do nas na szkolenia@goodbooks.pl lub zadzwoń: +48 530 752 569.

Zobacz także