Współczesne instytucje kultury stają przed licznymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem projektami oraz ryzykiem.
Szkolenia z obszaru „Zarządzanie ryzykiem instytucji kultury” mają na celu dostarczenie uczestnikom narzędzi i wiedzy potrzebnej do skutecznego identyfikowania, oceny i zarządzania ryzykiem w codziennej działalności i projektach w sektorze kultury. W obliczu dynamicznie zmieniających się warunków zewnętrznych, takich jak niepewność gospodarcza, pandemie, zmiany polityczne czy społeczne, instytucje kultury muszą być przygotowane do reagowania na różnorodne zagrożenia, które mogą wpłynąć na ich działalność.
Nowe obszary szkoleniowe firmy Good Books powstały w ramach projektu „Doktorat wdrożeniowy”, jako rezultat badań do rozprawy Alicji Krawczyńskiej, pt. Metoda zarządzania ryzykiem projektów kulturalnych non-profit.
-
Zwinne zarządzanie projektami kulturalnymi
W obliczu dynamicznie zmieniających się wyzwań, zwinne metody zarządzania, takie jak Scrum, mogą znacznie usprawnić realizację projektów kulturalnych. Dzięki elastycznemu podejściu do zarządzania, instytucje kultury mogą efektywnie kreować i realizować oferty oraz wydarzenia.
Proponowane szkolenia:
- „Scrum w projektach kulturalnych” – Wprowadzenie do zwinnych metod zarządzania w kulturze.
- „Zarządzanie projektami IT w instytucjach kultury” – Zastosowanie Scruma w projektach cyfryzacyjnych.
- „Zwinne zarządzanie ofertą kulturalną” – Jak wykorzystać podejście agile do tworzenia innowacyjnych projektów edukacyjnych.
-
Zarządzanie ryzykiem w instytucji kultury
Dostosowane do specyfiki sektora kultury procedury zarządzania ryzykiem pomagają w skutecznym realizowaniu celów instytucji. Bazując na ustawie o finansach publicznych oraz Standardach Zarządzania Ryzykiem, szkolenia obejmują identyfikację ryzyk oraz praktyczne strategie ich minimalizowania.
Proponowane szkolenia:
- „Podstawy zarządzania ryzykiem w instytucji kultury” – Wprowadzenie do zarządzania ryzykiem zgodnie z obowiązującymi standardami.
- „Praktyczne stosowanie Standardów Zarządzania Ryzykiem” – Jak wdrożyć efektywne procedury zarządzania ryzykiem.
- „Zarządzanie kryzysowe w instytucji kultury” – Reagowanie na nieprzewidziane sytuacje i ich skuteczne opanowanie.
-
Zarządzanie ryzykiem w projektach kulturalnych
Skierowane do instytucji i zespołów realizujących projekty non-profit, szkolenia w tym obszarze pomagają uporządkować procesy zarządzania ryzykiem w złożonych projektach kulturalnych. W szczególności uczestnicy poznają autorską metodę „Wiedza i działanie” zarządzania ryzkiem w projektach kulturalnych.
Proponowane szkolenia:
- „Zarządzanie ryzykiem w projektach kulturalnych” – Praktyczne wdrożenie metody zarządzania ryzykiem w projektach
- „Mapowanie zasobów w projektach non-profit” – Jak identyfikować zasoby i zarządzać ryzykiem.
- „Wdrażanie narzędzi IT w zarządzaniu projektami kulturalnymi” – Zastosowanie JIRA i Asany w instytucjach kultury.
Każde z powyższych szkoleń zostało opracowane z myślą o specyficznych potrzebach instytucji kultury, aby jak najlepiej dostosować się do wymogów rynku i zapewnić wsparcie w procesach zarządzania.