Home dotacje Unijny konkurs grantowy Cyfrowy Powiat

Unijny konkurs grantowy Cyfrowy Powiat

Unijny konkurs grantowy „Cyfrowy Powiat” to szansa dla bibliotek na pozyskanie dofinansowania na sprzęt, oprogramowanie i szkolenia przy wsparciu lokalnego starostwa powiatowego. Celem programu jest zwiększenie cyfryzacji instytucji samorządowych oraz jednostek im podległych i nadzorowanych, a także zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Kwota dofinansowania dla jednego powiatu to nawet do 350 tys. zł.

Wnioskodawca a beneficjent programu „Cyfrowy Powiat”

Wnioski o przyznanie grantu mogą składać wyłącznie powiaty. Konkurs umożliwia wsparcie jednostek podległych i nadzorowanych przez powiaty, ale o wsparcie dla takiej jednostki musi wystąpić starostwo powiatowe.

Koszty kwalifikowane

Dotacja może być przeznaczona na:

 • zakup sprzętu IT;
 • zakup oprogramowania i licencji;
 • zakup usług chmurowych;
 • usługi informatyczne w zakresie wdrożenia, konserwacji i serwisu sprzętu informatycznego oraz oprogramowania;
 • usługi szkoleniowe (edukacja cyfrowa);
 • diagnozę cyberbezpieczeństwa oraz oprogramowanie wspomagające cyberbezpieczeństwo*;
 • usługi doradcze.

* Warto zwrócić uwagę, że przeprowadzenie technicznej diagnozy cyberbezpieczeństwa w ramach projektu jest obligatoryjne!

Szkolenie Good Books z cyberbezpieczeństwa

CyberbezpieczeństwoSzkolenie z cyberbezpieczeństwa obejmuje takie tematy, jak kradzież danych, oszustwo, wirusy komputerowe i fake-newsy. Uczestnicy szkolenia będą mieli szansę zobaczyć, jak wiele danych o użytkownikach i archiwalnych treści można znaleźć w przestrzeni Internetu. Dowiedzą się, jak weryfikować wiarygodność informacji i zadbać o swoją prywatność w sieci. Dodatkowo otrzymają pakiet bezpłatnych narzędzi do zabezpieczenia swojego sprzętu w pracy i w domu.

 

   

  Zobacz także:

  Relacja ze szkolenia „Fake newsy – czym są i jak się przed nimi bronić?” ➜

  Relacja ze szkolenia „Ochrona danych osobowych od A do Z” ➜

  Co jeszcze możesz zrobić z Good Books w ramach dotacji „Cyfrowy Powiat”?

  ikona 4
  Szkolenie „Chmura Google w pracy bibliotekarza”

  Czy wyobrażasz sobie jaką oszczędnością czasu byłoby pracowanie na tych samych plikach w czasie rzeczywistym, ze swoimi współpracownikami, bez wysyłania sobie plików drogą mailową? I jak dobrze byłoby nie brać do domu służbowego komputera lub pendrive’a, żeby dokończyć edytowanie dokumentu lub tabelki. Bardzo często w bibliotekach opracowywane są wnioski o dofinansowanie projektów, komasowanie statystyki z różnych działów i filii, zarządzanie czasem pracy personelu itp. W „chmurze” takie pliki są bezpieczne, współdzielone z tymi, którym chcesz je udostępnić, a przede wszystkim zawsze aktualne!

  ikona 5
  Licencja ActionTrack – twórz gry mobilne

  Narzędzie ActionTrack umożliwia innowacyjną edukację z wykorzystaniem smartfona. Tworzenie gier i questów mobilnych to świetny sposób na udostępnianie kultury wszystkim mieszkańcom Twojego powiatu, to także droga dotarcia do nowych odbiorców. Gry terenowe łączą zabawę z nauką, aktywizują uczestników i pozwalają im brać aktywny udział w historii swojego regionu. To także dobry przykład zdalnej formy współpracy i komunikacji.

  ikona 6
  Szkolenie z nowych technologii

  Nowe oprogramowanie i zakup najnowocześniejszego sprzętu to nie wszystko! Ważne jest, aby pracownicy nauczyli się z niego korzystać. Nasi specjaliści szkolą ze specjalistycznego oprogramowania do obsługi drukarki 3D, okularów VR, programów do tworzenia grafik, zarządzania bazami danych i archiwizacji. Podpowiadamy także z jakich narzędzi korzystać w komunikacji z odbiorcami i jak prowadzić działania promocyjne online.

  Szkolenia dla bibliotek powiatowych

  Wysokość dofinansowania

  Łączna kwota przeznaczona na projekt „Cyfrowy Powiat” to prawie 64 mln zł.
  Grantobiorcy mogą pozyskać od 100 do 350 tys. zł.
  Nie jest wymagany wkład własny.

  W konkursie o wysokości dofinansowania nie decyduje kolejność zgłoszeń, ale wskaźnik podstawowych dochodów podatkowych na 1 mieszkańca powiatu oraz liczba mieszkańców powiatu.
  Maksymalne wysokości dofinansowania, na jakie mogą liczyć poszczególne powiaty, znajdują się na liście uprawnionych podmiotów w Załączniku 2 (POBIERZ).

  Terminy

  Nabór Wniosków trwać będzie od 13.07.2022 r. do 11.09.2022 r. Wniosek o przyznanie Grantu należy wypełnić za pomocą Generatora Wniosków Grantowych, zamieszczonego na stronie internetowej konkursu pod adresem: www.gov.pl/cppc/cyfrowypowiat.

  POBIERZ wzór wniosku ➜

  Okres realizacji Projektu Grantowego wynosi maksymalnie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy o powierzenie grantu, jednak nie później niż do 31.10.2023 r.

  Więcej informacji o programie „Cyfrowy Powiat” ➜

  Chcesz napisać wniosek do programu „Cyfrowy Powiat”?

   Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ania Krzykowska: +48 730 215 888, Ola: +48 537 449 555, Ania Jakubowska: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

   Zobacz także