Home gry miejskie Game Jam – maraton projektowania gier

Game Jam – maraton projektowania gier

Maraton projektowania gier

Od 22 do 24 lutego w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej trwały zawody TK Game Jam 2019 zorganizowane przez Koło Naukowe Twórców Gier.  Uczestnicy mieli kilkadziesiąt godzin na stworzenie od podstaw gier na zadany temat. Ponieważ głęboko wierzymy w pasjonatów, którzy są gotowi zamknąć się na weekend dla gier, a także w to, że w ciągu dwóch dni można stworzyć naprawdę dobrą grę na Action Trackumusieliśmy tam być!

Rozpakować jednorożca

Game Jam wystartował w piątek wieczorem. Zaczął się od trzech prelekcji, w tym naszej, poświęconej grom robionym na Action Tracku. Cała sala programistów i game designerów usłyszała o tym, jak polscy bibliotekarze zaczęli robić własne gry, promując przy tym czytelnictwo. Pękaliśmy z dumy! Był to również czas witania się, rozstawiania sprzętu, ewentualnego dobierania osób do zespołów, rozpakowywania jednorożców, lightsticków i wszelkich innych rekwizytów niezbędnych do udanego spędzenia czasu przy wytężonej pracy. Około 21:00 uczestnicy poznali hasła tegorocznego wydarzenia, które trzeba było wykorzystać w swojej pracy: kontrast, rozwój, syntetyczny, azyl.

Lodowa planeta i Action Track

Strategie były różne, niektórzy pracowali w zespołach, ale byli też śmiałkowie, którzy postanowili poradzić sobie sami. Jedni postawili na napoje energetyczne, inni na wygodne śpiwory. Byli tacy, którzy zaczęli od scenariusza i tacy, którzy w pierwszej kolejności postawili na grafikę. A pośrodku całego tego zamieszania, w gwarze i z drobnymi komplikacjami z wifi, trwały także prace na Action Tracku, obejmujące wymuszone lądowanie na nieznanej planecie, eksplorowanie budynku SKS, wystawianie graczy na krytyczne warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, a nawet walkę wręcz. Ze względu na mróz, tryb gry z kodami QR okazał się niezwykle przydatny. ;)

W ciągu 39 godzin pracy 219 uczestników stworzyło 55 gier (jedząc przy tym 550 tostów). Cieszymy się, że mogliśmy tam być, poznać ciekawych ludzi i poczerpać trochę z tej niesamowitej atmosfery. 

 

Zobacz także