Home gry miejskie Mobilna gra miejska w Wilanowie

Mobilna gra miejska w Wilanowie

Action Track dotarł do stolicy, czyli gra miejska w Wilanowie

7 września warszawski Wilanów zamienił się w kryminalną stolicę Polski. W Bibliotece Publicznej dzielnicy Wilanów odbyła się Mobilna Gra Miejska z gościnnym udziałem pisarza Wojciecha Chmielarza. Pasjonaci literatury kryminalnej i łowcy przygód mogli wcielić się w młodszego aspiranta, przed którym komisarz Mortka postawił duże wyzwanie.

Na najskuteczniejszych detektywów czekały nagrody ufundowane przez sponsorów. Wydawnictwa Czarne i Marginesy przygotowały nagrody książkowe, a biblioteka Wilanowska i Good Books oddały w ręce najlepszych graczy trzy czytniki e-booków inkBook Lumos. Zwieńczeniem gry był wieczór autorski z Wojciechem Chmielarzem – twórcą prozy, na której oparta była fabuła gry.

„Próba komisarza Mortki”

Śledztwo Prowadzone przez komisarza Mortkę utknęło w martwym punkcie. Główna podejrzana zapadła się pod ziemię. Pojawiają się niejasne tropy, które bardziej przeszkadzają w śledztwie niż je ułatwiają. Cierpliwość komisarza wystawiana jest na próbę przez sąsiadów, mieszkańców pewnego wilanowskiego osiedla.

Czy rozwikłanie kryminalnej zagadki z podwójnym dnem i uspokojenie zirytowanych mieszkańców osiedla było trudne? Sprawdźcie sami!

Wszyscy, którym nie udało się dotrzeć na grę w dniu premiery, mogą dalej z niej skorzystać. Gra pozostanie otwarta dla chętnych. Do uczestnictwa w grze potrzebna jest aplikacja Action Track i najlepiej wygodne obuwie, bo droga do celu jest wymagająca. ; ) Gra zaczyna się pod Urzędem Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy i prowadzi przez osiedla, które stanowiły inspirację dla Wojciecha Chmielarza (autor przyznał to w rozmowie z nami po grze).

Powodzenia!

Zobacz także