Home szkolenia online Otwarte webinaria Good Books w kwietniu!

Otwarte webinaria Good Books w kwietniu!

W najbliższym miesiącu organizujemy aż 8 otwartych webinariów dla bibliotekarzy i kadr kultury. Niezależnie od tego, czy Twoja instytucja jest teraz otwarta czy nie, możesz przecież wziąć udział w szkoleniach online! Bezpiecznie i tak samo efektywnie, jak podczas spotkań „na żywo”. Indywidualnie, albo z całym swoim zespołem.
Sprawdź jakie otwarte webinaria odbędą się w kwietniu!

 

UWAGA: Wszystkie szkolenia wymienione poniżej są płatne.

 

6-7 kwietnia, 9:00-11:30
Gamifikowanie literatury pięknej i wydarzeń kulturalnych
Prowadzenie: Marcin Skrabka

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Stargardzką.

Plakat wydarzenia "Gamifikowanie literatury"

Wiesz, że gry są obecnie najbardziej angażującą młodzież formą rozrywki? Nie oceniaj tego źle! Wykorzystaj to, aby równie mocno zaangażować ich w naukę, poznawanie historii i szkolnych lektur. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wykorzystać gry w animacji czytelnictwa. Ale to nie wszystko. Zostaniesz wprowadzony(-a) w tematykę tworzenia gier mobilnych w aplikacji ActionTrack!

 


7 kwietnia, 9:00-14:00
Docieranie do lokalnych grup zainteresowanych ekologią
Prowadzenie: Mateusz Kęsy

Szkolenie organizujemy we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Polkowicach.

Szkolenie z ekologii w kwietniuCzy wiesz co zrobić, aby przyciągnąć do biblioteki osoby zainteresowane ekologią? Podczas szkolenia poznasz gry i książki, które dotyczą natury i zdrowego trybu życia. A przede wszystkim dowiesz się, jakie wydarzenia przyciągną uwagę tych, dla których kondycja świata ma znaczenie. Ponadto opowie o tym wszystkim prawdziwy autorytet – doktorant w Pracowni Pszczelnictwa, Katedrze Zoologii, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Mateusz Kęsy.

 


8 kwietnia, 9:00-14:00
Osoby z niepełnosprawnością w bibliotece
Prowadzenie: Marta Kryś

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Stargardzką.

Plakat szkolenia "Osoby z niepełnosprawnością"Czy wiesz jak zapewnić dostępność w swojej instytucji? Podczas szkolenia dowiesz się jak pracować z użytkownikami ze szczególnymi potrzebami i jak tworzyć odpowiednią ofertę. Porozmawiamy również o tym jak zorganizować dla nich przyjazną przestrzeń. I oczywiście jak poprawnie komunikować się cyfrowo!

 


Dwudniowe szkolenie 9 i 12 kwietnia, 9:00-11:30
Animacje czytelnicze online dla dzieci w bibliotece
Prowadzenie: Anita Nogal

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Stargardzką.

Plakat webinarium "Animacje czytelnicze dla dzieci online"Czy dzieci można zachęcić do czytania książek dzięki ciekawym zajęciom online? Oczywiście, że tak! Podczas szkolenia dowiesz się jakie zabawy online zaproponować dzieciom oraz jakich platform i narzędzi używać do kontaktu z młodym pokoleniem. Oprócz tego poznasz książki, które czytają i tematy, które ich interesują.

 


15 kwietnia, 9:00-12:00
Skuteczna organizacja wydarzeń bibliotecznych dla seniorów
Prowadzenie: Magdalena Klimczak

🛑 Webinarium „Skuteczna organizacja wydarzeń bibliotecznych dla seniorów od A do Z” jest przeznaczone DLA INSTYTUCJI. Nie mogą wziąć w nim udziału osoby indywidualne.

Szkolenie organizujemy we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim.

Plakat wydarzenia "Skuteczna organizacja wydarzeń dla seniorów"Naucz się jak sprawić, aby biblioteka stała się wygodnym i bezpiecznym miejscem dla każdego seniora. Dowiedz się również, jak dotrzeć do grupy odbiorców, jaką są osoby po 65 roku życia. Co wziąć pod uwagę organizując dla nich wydarzenia w bibliotece? I przede wszystkim: jakie tematy w ogóle ich interesują?

 


15 kwietnia, 9:00-14:00
Narzędzia do pracy zdalnej podczas pandemii
Prowadzenie: Łukasz Braun

Szkolenie organizujemy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Plakat wydarzenia "Narzędzia do pracy zdalnej"Pandemia zmieniła wszystko. Nawet sposób pracy w instytucjach, w których dotychczas nie było mowy o pracy z domu. Dlatego porozmawiamy o tym, jak korzystać z darmowych aplikacji oraz platform do spotkań online, aby usprawnić pracę zdalną. A przede wszystkim jak kontaktować się z czytelnikami i użytkownikami biblioteki?

 


20 kwietnia, 9:00-13:00
Bibliotekarz (nie)grafik
Prowadzenie: Gabriela Kwarta

Szkolenie organizujemy we współpracy z Krośnieńską Biblioteką Publiczną.

To propozycja praktyczBibliotekarz nie grafik webinariumnych warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć grafiki: szybko i łatwo! Poznają bezpłatne programy graficzne do tworzenia materiałów promocyjnych i grafik do social mediów. Dodatkowo omówimy podstawowe zasady projektowania graficznego i aktualne trendy.

 


28 kwietnia, 9:00-14:00
Literatura Afryki: omówienie trendów i przegląd nowości
Prowadzenie: Łukasz Braun

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu.

Plakat szkolenia o literaturze afrykańskiejWiesz czym charakteryzuje się literatura Czarnego Lądu? Podczas szkolenia będziesz mieć szansę zapoznać się z najnowszymi kierunkami w literaturze krajów afrykańskich.
Dowiesz się, kto wydaje w Polsce taką literaturę i jakie są to publikacje. Co najważniejsze, poznasz sylwetki pisarzy i dowiesz się, jakie książki ukazały się na polskim rynku wydawniczym w ciągu ostatnich kilku lat.

 

Chcesz zorganizować inne szkolenie specjalnie dla Twojej instytucji? Na pewno mamy je w naszej ofercie 😉 Napisz do nas na adres szkolenia@goodbooks.pl albo zadzwoń na numer 530 752 569.

Zobacz także