Home szkolenia online Strategia wizerunkowa biblioteki

Strategia wizerunkowa biblioteki

W listopadzie miałem wielką przyjemność móc poprowadzić dwuetapowe szkolenie „Strategia wizerunkowa biblioteki” dla Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Grupa kilkudziesięciu osób pragnęła poznać od podszewki kreowanie wizerunku w mediach społecznościowych i wykorzystywania ich potencjału do działań promocyjnych. 

Szkolenie „Strategia wizerunkowa biblioteki”

Na strategię wizerunkową biblioteki składa się wiele aspektów związanych z marketingiem i działaniami PR. Zatem to szkolenie okazało się być bardzo mocno “upakowane” konkretną wiedzą. Zdaję więc sobie sprawę, że po jego zakończeniu, jeszcze długo mogło ono pracować w głowach przeszkolonych osób. Materiał z tego szkolenia jest również spory. Dlatego po zakończonym drugim etapie, wszyscy uczestnicy otrzymali materiały poszkoleniowe. Były w nich najważniejsze informacje z tych dwóch dni szkoleniowych.

Design thinking

Marketing i promocja w bibliotece

Jeśli chodzi o teorię, poruszyliśmy zagadnienia zarówno ze świata czystego marketingu, na którym znam się całkiem nieźle, ale również tematy stricte podporządkowane charakterystyce biblioteki jako instytucji. To niebagatelne wyzwanie, aby będąc pracownikiem instytucji kultury, móc jednocześnie “uprawiać” w niej marketing. I to podobny do tego, który znamy ze świata IT, towarów, usług, czy sprzedaży online.

Przedstawione modele i schematy działań budowania i kształtowania wizerunku znane z teorii, następnie przeistoczone zostały w działania praktyczne. Omówiliśmy sobie jak wyglądać mogłyby one w perspektywie biblioteki. Moim zdaniem było to kluczowe, aby uczestnicy szkolenia mogli bez trudu wyobrazić sobie swoje działania na “swoim gruncie” i z powodzeniem wdrażali je u siebie w życie. 

Wizerunek w sieci

Omówiliśmy również schematy planowania i kształtowania wizerunku w mediach społecznościowych. Nie skupiliśmy się wyłącznie na Facebooku. Zwróciliśmy uwagę również na potrzebę prowadzenia kanałów medialnych na Instagramie, YouTube oraz korzystania z newslettera, czy publikowania na stronie internetowej.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się przedstawiona metodologia o czym świadczyła całkiem spora liczba pojawiających się pytań w trakcie i na zakończenie drugiego dnia szkoleniowego.

Strategia jest ważna

Tego typu szkolenia to zawsze świetna okazja, aby powrócić do podstaw i wykształcić w sobie tzw. manierę marketingowca, który planuje swoje działania promocyjne zarówno przed większą kampanią, jak i po jej zakończeniu. Dodatkowo można liczyć na moje wsparcie i podpowiedź w kwestii swoich kampanii, które są dopiero w sferze planowania. 

To było bardzo udane spotkanie z całkiem sporą dawką wiedzy. Mam dużą nadzieję, że uczestnicy tego szkolenia wykorzystają moje podpowiedzi w swoich działaniach. Dziękuję za wspólny czas i zapraszam ponownie na moje szkolenie. 

Weź udział w podobnym szkoleniu – „PR w bibliotece”!

PR w biblioteceDowiedz się jak zadbać o wizerunek biblioteki i budować wartościowe relacje wewnątrz i na zewnątrz instytucji!

 

Chcesz zorganizować szkolenie „Strategia wizerunkowa biblioteki” w swojej instytucji? Zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także