Home szkolenia online Szkolenie z Canvy w Leginckiej Bibliotece Publicznej

Szkolenie z Canvy w Leginckiej Bibliotece Publicznej

Szkolenia z Canvy są zawsze tak bardzo twórcze! Szczególnie, gdy są dwudniowe. Jest wtedy czas na przerobienie podstaw, zadanie domowe i na pokazanie dodatkowych, przydatnych materiałów i narzędzi. Takie właśnie było szkolenie z Canvy w Legnickiej Bibliotece Publicznej! W poniższej relacji przeczytacie nieco o planie i efektach warsztatów. Tak naprawdę efekty zobaczycie na własne oczy.

Lubimy wyzwania

Zawsze przed spotkaniem z bibliotekarzami staramy się uzyskać jak najwięcej informacji o ich potrzebach i zdobytych dotychczas umiejętnościach. Z tego powodu tydzień przed warsztatami ich uczestnicy otrzymali do wypełnienia ankietę. Wynikało z niej, że poziom grupy jest bardzo zróżnicowany. Mocno różniły się także potrzeby i oczekiwania pojedynczych osób! Ale: po pierwsze wszyscy lubimy wyzwania (ja, bo przecież szkolę; bibliotekarze, bo cały czas chcą się uczyć nowych rzeczy!), a po drugie: Canva jest dobra do każdego rodzaju grafik. To znaczy: do obrazków w social mediach, plakatów, prezentacji, CV, a nawet do filmów!

Dzień 1

Na samym początku przeszliśmy wspólnie proces zakładania bezpłatnego konta. To umożliwiło nam uruchomienie edytora w jego podstawowej wersji. Zanim przeszliśmy do pracy omówiliśmy cały narzędziownik, czyli wszystkie funkcje związane z dodawaniem zdjęć, grafik i tekstu. Przy układaniu tych elementów pomagały nam szablony, które Canva udostępnia dla wszystkich użytkowników. Największa zabawa była oczywiście z efektami, których jest naprawdę sporo! Nasycenie, filtry, ostrość i zabarwienie – to tylko część artystycznych parametrów, które bibliotekarze mogli dowolnie zmieniać, wedle swojego uznania. Ćwiczyliśmy przede wszystkim pod kątem ulotek i plakatów, ale artystyczne wizje wyszły daleko poza granice formy!Szkolenie Gabrieli w Legnicy

Zadanie domowe

Nie da się ukryć: nauka wymaga indywidualnej pracy. Dlatego uczestnicy otrzymali zadanie domowe. Ale przydatne! Bo na stronie legnickiej biblioteki są grafiki, które już teraz, po pierwszym dniu szkolenia, mogą uatrakcyjnić. Zadanie brzmiało tak:

Legnicka Biblioteka Publiczna

Dzień 2

Drugiego dnia, oprócz tego, że wyszliśmy poza granice różnych form, to wyszliśmy poza… Canvę. Omawialiśmy inne narzędzia, które w połączeniu z Canvą dają możliwości godne profesjonalnego grafika! Na przykład:

  • strony z bezpłatnymi zdjęciami do komercyjnego użytku, np. Pixabay;
  • strony z filmami, dostępnymi do bezpłatnego użytku – Pixabay videos;
  • generator pasujących do siebie kolorów – Colormind;
  • narzędzie do edycji zdjęć Pixlr;
  • narzędzie do usuwania tła… nie, to już nie tutaj :) Jeśli chcesz się dowiedzieć, zapisz się na szkolenie!

Chcesz zorganizować szkolenie z Canvy w swojej bibliotece, stacjonarnie lub online?

Jeśli tak, zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie!

    I oczywiście sprawdzaliśmy zadanie domowe! Pozostawiam Was w tej wspaniałej galerii wybranych prac:

    Zobacz także