Home szkolenia online Jak wypromować wydarzenie biblioteczne

Jak wypromować wydarzenie biblioteczne

Kolejnym tematem, który miałem przyjemność poprowadzić dla Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich było dwudniowe szkolenie “Jak wypromować wydarzenie biblioteczne, czyli poprawiamy frekwencję na eventach.”

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wszystkie osoby biorące udział w tym szkoleniu były bardzo mocno do niego zmotywowane. Jeszcze przed pierwszym dniem otrzymałem wypełnioną przez uczestników ankietę. Zawarli w niej tematy, które są im bliskie, a które pragną uzupełnić o wiedzę marketingową.

Bierz przykład od najlepszych!

Biblioteka w Oslo - wnętrze

Deichman Bjovirka – wnętrze

Pierwszego dnia z zaplanowanych dwóch, skupiliśmy się głównie na podpatrywaniu, jak robią to biblioteki najbardziej znane w Polsce oraz za granicą. Przecież jak brać przykład, to od największych i najlepszych. Następnie spróbowaliśmy wydobyć z tych “dobrych praktyk” wszystko co najlepsze dla nas i przełożyć to na nasz bibliotekarski grunt. Mając perfekcyjnie rozpracowany i przemyślany temat łatwiej jest go zastosować u siebie, w swojej instytucji.

Przeczytaj relację z otwarcia nowoczesnej biblioteki Deichman Bjørvika w Oslo w Norwegii ➞

Narzędzia

Na warsztat wzięliśmy głównie Facebooka i możliwości jakie on daje jeśli chodzi o organizowanie wydarzeń offline i online. Nie zapomnieliśmy również o Instagramie, za pomocą którego w sposób bardzo efektywny można wzmacniać przekaz na Facebooku. Wspomnieliśmy również o innych sposobach dotarcia do naszych czytelników, jak newsletter oraz strona internetowa, czy choćby YouTube. Zawsze bardzo mocno podkreślam siłę tego ostatniego, na którym dobrze jest mieć swój kanał firmowy. 

Poruszaliśmy się oczywiście na poziomie bezpłatnych narzędzi. Pokazałem, jak radzić sobie z promocją przy założeniu, że ma się ograniczony budżet, lub po prostu się go nie ma na reklamę. 

 

Jak wypromować wydarzenie biblioteczne – czas na praktykę

Drugi dzień był już mocno warsztatowy. Skupiliśmy się głównie na kreowaniu pomysłów naszych akcji, wydarzeniach, organizowaniu spotkań online. Dodatkowo omówiliśmy w dużym stopniu sposoby na przygotowanie połączone z planowaniem, realizację oraz późniejsze wspominanie o odbytym evencie w naszych mediach.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość ciągłego kontaktu ze mną. To jest dla mnie osobiście bardzo ważnym aspektem wspólnej pracy podczas tego typu kilkudniowych szkoleń. Dodatkowo wszyscy otrzymali materiały szkoleniowe, które zostały przeze mnie specjalnie przygotowane na to szkolenie.

Mam wielką nadzieję na ponowne spotkanie z tą grupą. Być może byłaby możliwość na kolejne szkolenie z innego tematu, gdyż ten został opracowany i przerobiony “od deski do deski”. 

Chcesz zorganizować szkolenie „Jak wypromować wydarzenie biblioteczne” lub inne szkolenie z marketingu i promocji w bibliotece? Jeśli tak, zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także