Home szkolenia online Marketingowe skrzydła dla mamy – szkolenie w Krynicy-Zdroju

Marketingowe skrzydła dla mamy – szkolenie w Krynicy-Zdroju

Do 25 kwietnia trwa nabór do trzeciej edycji konkursu grantowego, organizowanego przez Fundację BGK „Skrzydła dla mamy”. Beneficjentami zeszłorocznej edycji była m.in. biblioteka w Krynicy-Zdroju. A właściwie jej odbiorczynie, młode mamy, które postanowiły wrócić na rynek pracy. I to ze swoimi własnymi biznesami! Stąd właśnie pomysł na szkolenie „Marketingowe skrzydła dla mamy”.

Skrzydła dla mamy 2022

Mama w pracySkrzydła dla mamy” to program Fundacji BGK, którego celem jest ułatwienie młodym mamom powrotu do pracy zawodowej po przerwie związanej z macierzyństwem. Program ma na celu aktywizację kobiet oraz ich wsparcie merytoryczne w odświeżeniu lub nabyciu nowej wiedzy, którą mogłyby wykorzystać w pracy.

Dofinansowanie mogą otrzymać instytucje z gmin do 25 tys. mieszkańców, takie jak biblioteki publiczne, domy kultury, stowarzyszenia, fundacje i koła gospodyń wiejskich.

Dowiedz się więcej o zasadach programu ➔

Marketingowe skrzydła dla mamy w Krynicy-Zdroju

W zeszłym roku mieliśmy przyjemność poprowadzić szkolenie online skierowane do mieszkanek Krynicy-Zdroju.

Powrót do pracy po kilku miesiącach albo po kilku latach to niełatwa sprawa. Zmienia się prawo, oczekiwania pracodawców i klientów, dostępny asortyment i narzędzia pracy. Jest to widoczne przede wszystkim w przypadku narzędzi internetowych, które aktualizują się przecież po kilka razy w ciągu miesiąca! Jak sobie z tym poradzić? Gdzie szukać aktualnych wiadomości? A gdyby tak wystartować własny interes?

Renata Zajdel, trenerka

Zakładanie firmy

Po co uzależniać swój czas od pracodawcy i konkretnej firmy, w której trzeba spędzać przynajmniej 8 godzin dziennie? Założenie własnego biznesu nie jest aż takie trudne, jak może się wydawać. Trenerka, Renata Zajdel, pokazała uczestniczkom szkolenia jak zrobić to krok po kroku. Zaczynając od zbadania rynku, przez wizytę na stronie biznes.gov.pl aż bo reklamę swojej nowej firmy.

Podstawy digital marketingu

Niestety, każde szkolenie musi mieć swoją część teoretyczną. W tym przypadku, na początku pojawiło się kilka nowych pojęć, takich jak CTA, CPC czy konwersja. Uczestniczki mogły dzięki temu określić swoje cele, zakres działań promocyjnych i budżet, jaki mogą na nie przeznaczyć. Dopiero na podstawie tych danych można zacząć układać swoją marketingową strategię.

Młode mamy poznały kilka przydatnych narzędzi, np. Canvę do tworzenia grafik na Facebooka oraz Facebook Creator Studio. Dowiedziały się również, że dobrze jest śledzić dane w mediach społecznościowych i na stronie. To pozwala uczyć się na swoich błędach lub sukcesach. I oczywiście – stale się rozwijać.

Skrzydła dla mamy

W porządkowaniu swoich zasobów, wiedzy i publikacji mogą pomóc takie narzędzia, jak np. Asana. Warto notować tam istotne daty z kalendarza, zapisywać swoje pomysły czy planować treści na niedaleką przyszłość. Bo warto działać możliwie aktualnie, nawiązywać do bieżących wydarzeń i trendów. Jednak należy przy tym zachowywać autentyczność. Podczas szkolenia Renata bardzo podkreślała znaczenie szczerości i wykorzystywania narzędzi marketingowych w wyważony sposób. Warto robić sobie dobrą reklamę, ale najważniejsze jest być dobrym w tym, co się robi!

 

Poznaj pozostałe pomysły Good Books na kursy w ramach programu Skrzydła dla Mamy ➔

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach od Good Books? Chętnie pomożemy Ci stworzyć projekt do programu dotacyjnego „Skrzydła dla mamy”. Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

     

    Zobacz także