Home szkolenia online Webinaria Good Books w kwietniu!

Webinaria Good Books w kwietniu!

WWiele się dzieje w bibliotekarskim świecie. Staramy się odpowiedzieć na Wasze potrzeby i wszystkie wyzwania, które przed Wami stoją. Dlatego cały czas aktualizujemy nasz program szkoleń i mamy dla Was nowe propozycje spotkań online! Ponadto w ostatnich dniach pojawiły się aż 3 nowe programy dotacyjne dla bibliotek i instytucji kultury! Czyli: Fundusz Patriotyczny, Dzieci Kapitana Nemo oraz Patroni Roku 2021. Warto się o nich dowiedzieć więcej. Sprawdźcie, jakie webinaria dla bibliotekarzy i kadr kultury organizujemy w Good Books w najbliższych tygodniach w kwietniu! 

13 kwietnia, 10:00-11:00
Webinaria Good Books o dotacjach: Fundusz Patriotyczny
Prowadzenie: Łukasz Braun

Bezpłatne webinarium

Spotkanie Fundusz PatriotycznyW ramach pierwszej edycji, którą zatytułowano „Wolność po polsku” można starać się o środki na działania, które będą promować postawę patriotyczną i upowszechniać wiedzę o historii i dziedzictwie Polski. Podczas webinarium dowiesz się jakie są główne cele programu  i jakie patriotyczne projekty realizowały inne miasta. I oczywiście poznasz nasze podpowiedzi i inspiracje!

 


13 kwietnia, 14:00-14:45
Gamifikowanie treści książek jako sposób promocji czytelnictwa
Prowadzenie: Marcin Skrabka

Bezpłatne webinarium

Wydarzenie jest organizowane przez inQUBE – Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym.

Spotkanie o gamifikowaniu książekJak dotrzeć do pokolenia Z i Millenialsów, którzy bardziej niż książki, kochają gry i smartfony? Podczas spotkania dowiecie się, jak dzięki połączeniu idei PokoemonGO, gamifikacji, smartfonów oraz nieszablonowego myślenia oraz fińskiego… sisu, przyciągać odbiorców od grania do czytania.

 


14 kwietnia, 12:00-13:00
Realizacja projektów kulturalnych z wykorzystaniem Scruma
Prowadzenie: Alicja Krawczyńska

Bezpłatne webinarium

Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK.

Realizacja projektów Scrum wydarzenieScrum to „uproszczone ramy postępowania, które pomagają poszczególnym osobom, zespołom i organizacjom wytwarzać wartość poprzez adaptacyjne rozwiązywanie złożonych problemów”. Na spotkaniu dowiesz się, na czym dokładnie polega Scrum i jak wygląda sprint. Dodatkowo zastanowimy się, które zasady i elementy Scruma są możliwe do zastosowania w świecie projektów kulturalnych.

 


15 kwietnia, 9:00-12:00
Skuteczna organizacja wydarzeń bibliotecznych dla seniorów
Prowadzenie: Magdalena Klimczak

Szkolenie jest płatne

🛑 Webinarium „Skuteczna organizacja wydarzeń bibliotecznych dla seniorów od A do Z” jest przeznaczone DLA INSTYTUCJI. Nie mogą wziąć w nim udziału osoby indywidualne.

Szkolenie organizujemy we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim.

Plakat wydarzenia "Skuteczna organizacja wydarzeń dla seniorów"Naucz się jak sprawić, aby biblioteka stała się wygodnym i bezpiecznym miejscem dla każdego seniora. Dowiedz się również, jak dotrzeć do grupy odbiorców, jaką są osoby po 65 roku życia. Co wziąć pod uwagę organizując dla nich wydarzenia w bibliotece? I przede wszystkim: jakie tematy w ogóle ich interesują?

 


15 kwietnia, 9:00-14:00
Narzędzia do pracy zdalnej podczas pandemii
Prowadzenie: Łukasz Braun

Szkolenie jest płatne

Szkolenie organizujemy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Plakat wydarzenia "Narzędzia do pracy zdalnej"Pandemia zmieniła wszystko. Nawet sposób pracy w instytucjach, w których dotychczas nie było mowy o pracy z domu. Dlatego porozmawiamy o tym, jak korzystać z darmowych aplikacji oraz platform do spotkań online, aby usprawnić pracę zdalną. A przede wszystkim jak kontaktować się z czytelnikami i użytkownikami biblioteki?

 


20 kwietnia, 9:00-13:00
Bibliotekarz (nie)grafik
Prowadzenie: Gabriela Kwarta

Szkolenie jest płatne

Szkolenie organizujemy we współpracy z Krośnieńską Biblioteką Publiczną.

To propozycja praktyczBibliotekarz nie grafik webinariumnych warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć grafiki: szybko i łatwo! Poznają bezpłatne programy graficzne do tworzenia materiałów promocyjnych i grafik do social mediów. Dodatkowo omówimy podstawowe zasady projektowania graficznego i aktualne trendy.

 


21 kwietnia, 10:00-11:00
Webinaria Good Books o dotacjach: Dzieci Kapitana Nemo
Prowadzenie: Gabriela Kwarta

Bezpłatne webinarium

Webinarium Dzieci Kapitana NemoPodczas tego bezpłatnego webinarium dowiesz się jakie są zasady programu dotacyjnego Fundacji LOTTO „Dzieci Kapitana Nemo” i kto może wziąć w nim udział. Opowiemy Ci także na co można przeznaczyć dofinansowanie oraz jakie projekty były realizowane w poprzedniej edycji. A przede wszystkim o tym, jakie są nasze pomysły i propozycje na ten rok!

 


28 kwietnia, 9:00-14:00
Literatura Afryki: omówienie trendów i przegląd nowości
Prowadzenie: Łukasz Braun

Szkolenie jest płatne

Szkolenie organizujemy we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu.

Plakat szkolenia o literaturze afrykańskiejWiesz czym charakteryzuje się literatura Czarnego Lądu? Podczas szkolenia będziesz mieć szansę zapoznać się z najnowszymi kierunkami w literaturze krajów afrykańskich.
Dowiesz się, kto wydaje w Polsce taką literaturę i jakie są to publikacje. Co najważniejsze, poznasz sylwetki pisarzy i dowiesz się, jakie książki ukazały się na polskim rynku wydawniczym w ciągu ostatnich kilku lat.

 

Chcesz zorganizować inne webinaria Good Books specjalnie dla Twojej instytucji? Na pewno mamy je w naszej ofercie! 😉 Napisz do nas na adres szkolenia@goodbooks.pl albo zadzwoń na numer 530 752 569.

Zobacz także