Trwa nabór do programu Patroni Roku 2024. Konkurs ma na celu upamiętnienie ważnych dla naszego kraju osobistości, ich zasług i szczególnego znaczenia dla naszego kraju. Finansowanie uzyskają projekty edukacyjne i kulturalne, zgodne z założeniami programu. Jego operatorem jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.
Kto może wziąć udział w programie?
Program jest skierowany do organizacji non-profit i państwowych instytucji, którymi są np. jednostki samorządu terytorialnego, jednostki budżetowe, samorządowe zakłady budżetowe, państwowe i samorządowe instytucje kultury.
Kim są Patroni Roku 2024?
W tym roku ogłoszonymi przez rząd patronami roku 2024 są:
- Marek Hłasko;
- Abp Antoni Baraniak;
- Romuald Traugutt;
- Wincenty Witos;
- Kazimierz Wierzyński;
- Melchior Wańkowicz;
- Rodzina Ulmów;
- Zygmunt Fortunat Miłkowski;
- Polscy Olimpijczycy;
- Witold Gombrowicz;
- Czesław Miłosz;
- Władysław Zamoyski;
- Edukacja Ekonomiczna
Jakie działania w programie Patroni Roku 2024?
Formy działań, na które można uzyskać dofinansowanie, wymienione w regulaminie programu to:
- upamiętnienie w formie tablic pamiątkowych lub innych małych form architektonicznych;
- konferencje, spotkania, sympozja, wykłady, webinaria, warsztaty, szkolenia;
- publikacje, wydawnictwa, filmy dokumentalne;
- koncerty, spektakle, konkursy recytatorskie;
- wydarzenia plenerowe;
- wystawy;
- audycje radiowe, telewizyjne;
- aplikacje mobilne;
- projekty multimedialne.
Maksymalna kwota dofinansowania nie może przekroczyć 30 000 zł.
Jeżeli ubiegasz się o kwotę równą lub przekraczającą 20 000 zł, wymagany będzie wkład własny lub pochodzący z innych źródeł finansowania w wysokości min. 10% całkowitych kosztów projektu.
Twój projekt
Historia każdego z patronów roku 2024 jest wspaniałą podstawą do stworzenia projektu w instytucji kultury. Przecież na patronów roku wybiera się zwykle osoby o znaczącym dorobku. I przez to ciekawym życiorysie, który warto utrwalić na przykład w formie gry! Możesz zainspirować się innymi grami mobilnymi stworzonymi w aplikacji ActionTrack o słynnych postaciach, na przykład:
- Konopnicka i skradziony rękopis
Organizator: Powiatowa Biblioteka Publicznej im. Władysława Broniewskiego w SieradzuWychodząc z biblioteki gracz spotyka niewielką postać przypominającą krasnala. Przecierając oczy ze zdumienia, musi podjąć decyzję czy dołączy do poszukiwań zaginionej książki słynnej pisarki Marii K.. Najprawdopodobniej nieznane dzieło zostało skradzione, a następnie ukryte w Sieradzu!| - (Nie)ziemski Łukasiewicz
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich GórachW grze uczestnicy wcielają się w rolę gł. bohatera, który przybył na Ziemię z roku 2522. Podążając za wskazówkami, poznają fakty z życia Ignacego Łukasiewicza – przedsiębiorcy, filantropa i wynalazcy. Jakie były jego największe osiągnięcia i czego zasłynął?
Więcej przykładów znajdziesz na stronie Good Games! ➜
Złóż wniosek do 3 kwietnia na stronie http://www.fundacjalotto.pl/patroni-roku/.