Home news 13. Forum Młodych Bibliotekarzy

13. Forum Młodych Bibliotekarzy

Tegoroczna, trzynasta edycja Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w wersji online pod nazwą „Chodźże do nas – opowiedz swoją historię!”. Organizatorzy liczą na to, że młodzi pracownicy bibliotek (do 40 roku życia) wymienią się doświadczeniami z ostatniego roku. Ale nie chodzi tylko o czas pandemii – chodzi również o szybko rozwijające się nowe technologie, współczesne trendy i zmiany społeczne. 

Drodzy Młodzi Bibliotekarze! Zapraszamy Was do uczestnictwa w wyjątkowej, trzynastej edycji Forum Młodych Bibliotekarzy. Odbędzie się ona online w dniach 15-17 września 2021 roku. Mimo, że spotkamy się zdalnie, to zadbamy abyście poczuli klimat Krakowa i Małopolski. Gorąco zachęcamy do czynnego uczestnictwa w Forum, czekamy na zgłoszenia propozycji prelekcji i warsztatów do 15 maja 2021 r. – chcemy posłuchać Waszych historii. Podzielcie się z nami tym, co dla Was ważne, pasjonujące, a także tym jak przetrwaliście ostatni rok. Szczegółowe informacje dotyczące tematyki i zgłaszania uczestnictwa znajdziecie na naszej stronie https://13fmb.rajska.info/prelegenci/. Na Wasze zgłoszenia oraz wszelkie pytania czekamy pod adresem 13fmb@rajska.info.
13. Forum Młodych Bibliotekarzy w Krakowie #ChodźżeDoNas

Nabór prelegentów

Osoby, które chciałyby podzielić się swoją historią mogą zgłaszać się do 15 maja. Organizatorzy przewidują utworzenie kilku bloków tematycznych:

  • Świeżaki – pierwsze kroki w Bibliotece – początki pracy w zawodzie (opowiedz nam, jakie były Twoje pierwsze doświadczenia z pracą w Bibliotece)
  • Bob budowniczy – o naszych umiejętnościach i pomysłach – hobby, pasja, skill (czy i w jaki sposób wykorzystujesz to, co Cię kręci w pracy i z czytelnikiem)
  • 2001: Odyseja kosmiczna – o naszej przyszłości w zawodzie (pierwsze kroki postawione, pewne ścieżki wydeptane… i co dalej? Byle do emerytury? Byle z pomysłem!)
  • Kapitan Planeta byłby dumny – o ekologii w bibliotekach (czy Twoje działania w Bibliotece są eko? czy uczysz i dzielisz się z użytkownikami, jak być eko?)
  • Dora i przyjaciele – o mniejszościach etnicznych i narodowych (jeśli współpracujesz z ludźmi z innych krajów, jak przebiega Wasza współpraca? Jakie są trudności i specyfika pracy z koleżankami i kolegami zza granicy? Jak w Bibliotece czuje się zagraniczny czytelnik?)
  • Gdzie jest Carmen Sandiego? – Podróże, relacje z wyjazdów.  (Gdzie byłem/byłam? Co widziałem/widziałam? Co robią lepiej niż u nas i czy w naszych realiach dałoby się zrobić to podobnie, a może lepiej?)
  • Chcę zdjęć Spidermana! – Promocja: czytelnictwa, biblioteki. Wykorzystanie mediów społecznościowych w kontakcie z użytkownikiem.
  • Pomysłowy Dobromir – problemy w pracy bibliotekarza i sposoby na ich rozwiązanie (praca z trudnym użytkownikiem, trudności z kolegami/koleżankami w pracy, „opór materii” – „problemy idące z góry”)
  • Mówi się leviosa, a nie leviosaaa – samokształcenie bibliotekarzy (nikt nie pomyślał czego będziesz potrzebować? Zrób to sam, podziel się z innymi)
  • Jak pokonać Kapitana Tripsa? – wpływ pandemii na pracę bibliotekarzy, funkcjonowanie bibliotek oraz podjęte działania.

Jeśli któryś z tych zakresów tematycznych jest Ci bliski, zgłoś się już dziś! Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy i prześlesz go na adres 13fmb@rajska.info.

Good Books jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także