Home news Nowe szkolenia dla bibliotekarzy 2021 od Good Books – przewodnik

Nowe szkolenia dla bibliotekarzy 2021 od Good Books – przewodnik

by Gabriela

Rzeczywistość bibliotekarska bywa nieprzewidywalna. Nowa oferta obejmująca szkolenia dla bibliotekarzy 2021 obejmuje swym zakresem bieżące potrzeby instytucji kultury jakimi są biblioteki.  Szkolenia i webinary mają pomóc bibliotekarzom odnaleźć się w nowej sytuacji, w której działania online stają się tak samo lub nawet bardziej istotne niż działania stacjonarne. Poznaj narzędzia do pracy zdalnej, nasze pomysły na animację czytelnictwa w sieci i umiejętności managerskie, które pozwolą zbudować zgrany i zaangażowany zespół.

Szkolenia dla bibliotekarzy 2021 – nowe tematy

Ofertę szkoleń dla bibliotekarzy na 2021 podzieliliśmy na 10 kategorii – ścieżek tematycznych. Ponadto wewnątrz nich znajdują się podkategorie, które określają dokładny zakres tematyczny szkoleń.
Znajdziesz tutaj szkolenia z zakresu:

W obrębie każdej kategorii i podkategorii znalazło się wiele nowych tematów. Część z nich dotyczy nowego systemu pracy, zaś część odnosi się do aktualnych trendów i nowych zjawisk w świecie książki. 

TOP10 szkoleń, które już teraz cieszą się największym zainteresowaniem:

 1. Manager w czasie pandemii – jak skutecznie zarządzać pracą zdalną?
 2. Gra kanapowa jako hybrydowa forma wydarzeń kulturalnych w bibliotece.
  Możliwość stworzenia własnej gry internetowej została wpisana aż do 9 programów MKiDN! Aplikacja ActionTrack umożliwia stworzenie gry, w którą uczestnicy będą mogli zagrać na swoich smartfonach, nie ruszając się z domu
  Przeczytaj artykuł: Gry na smartfonach – przepis na zdalne dotarcie do młodych
 3.  Platformy do pracy i spotkań online – ClickMeeting, LiveWebinar, Zoom, Teams, Hangouts.
 4. DKK online – jak przy użyciu popularnych platform zorganizować spotkanie DKK.
 5. Tworzenie podcastów w bibliotece. Nagrywanie, edycja i platformy do udostępniania.
 6. Newsletter w bibliotece – najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza.
 7. TikTok w bibliotece – jak docierać do dzieci ze szkoły podstawowej z ofertą biblioteki.
 8. Zapisy online do biblioteki? Dowiedz się jak to zrobić!
 9. Jak biblioteka może zarabiać – szkolenie z praktycznych sposobów generowania przychodu dla biblioteki.
 10. Dostosowanie strony www do wymogów WCAG 2.1.

Szkolenia online

Wszystkie szkolenia mogą odbywać się stacjonarnie lub w formie webinariów. Ich wartość wcale nie jest przez to mniejsza! Mamy wykwalifikowanych trenerów, sprawdzone sposoby i narzędzia, które stworzą idealne warunki do pracy warsztatowej. W związku z tym uczestnicy szkoleń mogą czynnie w nim uczestniczyć korzystając z czatu lub włączając swoją kamerę i mikrofon. Mogą zadawać pytania w trakcie szkolenia, a po nim uzyskają dostęp do materiałów dydaktycznych.
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wyglądają szkolenia online? Relacje z dotychczasowych webinariów znajdziesz  tutaj.

szkolenia online dla kulturyBiblioteka hybrydowa

Hybrydowe nauczanie w szkołach. Praca zdalna ze sporadycznymi spotkaniami w biurze. Definicja słowa „hybrydowy” mówi o połączeniu dwóch trybów działania. Czy może to jednak dotyczyć biblioteki? Biblioteki cały czas mają przecież produkt – książkę/płytę/grę/film, który jest namacalny i realny. Produkt, który jako jedyny w kulturze jest dostępny i to darmowo w czasie pandemii. W związku z tym biblioteki mają szerszą misję – kulturotwórczą i tutaj w czasie pandemii zyskuje świat Internetu w który bibliotekarze wchodzą. 

Na szkoleniach uczymy jak oba światy mogą się przenikać:

 • jak pracować zespołowo w biurze i w Internecie,
 • w jaki sposób komunikować się z czytelnikami offline i online,
 • jak ułożyć ofertę biblioteki dopasowaną do obowiązującego reżimu sanitarnego. 

Zobacz więcej >

Szkolenia dla bibliotekarzy 2021 - Biblioteka hybrydowaEKObiblioteka

Celem projektu EKObiblioteka jest podniesienie świadomości bibliotek i środowisk kultury w zakresie szeroko pojętej bioróżnorodności, ekologii i zrównoważonego rozwoju. Podczas szkoleń z cyklu EKObiblioteka chcemy pokazać Wam jak uczynić bibliotekę „zielonym miejscem” zarówno w zakresie siedziby (np. rośliny i zwierzęta w bibliotece), jak i działań dla lokalnej społeczności.

Ogłoszenie listy tematów już jutro na stronie EKObiblioteki!

Szkolenia dla bibliotekarzy 2021 - EKObibliotekaKursy

Jako pracownicy biblioteki bierzecie udział w pojedynczych szkoleniach, ale wciąż nie czujecie się specjalistami w danym temacie? Możecie wziąć udział w kompleksowym kursie, złożonym z kilku spotkań (oczywiście stacjonarnych lub online). Opiekun kursu zadba o to, aby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i poruszyć tematy, na których najbardziej Wam zależy. Tym samym otrzymacie niejako indywidualny couching dla Waszej instytucji i możliwość realizacji długoterminowego projektu szkoleniowego. Jego skutki, podlegające kontroli i weryfikacji opiekuna, z pewnością przyniosą także długoterminowe efekty!

Zobacz więcej >

Oferta indywidualna

Nie masz możliwości zorganizowania szkolenia dedykowanego Twojej instytucji? Nadal masz szansę wziąć udział w szkoleniach organizowanych przez Good Books indywidualnie (jako bibliotekarz, nauczyciel, etc.) Dołączysz do któregoś z aktualnych terminów szkoleń, razem spróbujemy wybrać odpowiedni temat i termin. Oczywiście, jak każdy uczestnik, będziesz mieć możliwość konsultacji z prowadzącym, otrzymasz materiały dydaktyczne i certyfikat. 

Wypełnij formularz >

Szkolenia indywidualneChcesz dowiedzieć się więcej na temat szkolenia dla bibliotekarzy 2021? Napisz do nas na szkolenia@goodbooks.pl lub zadzwoń: +48 530 752 569 – Joanna / +48 692 811 201 – Bożena.

Zobacz także