Home news Nowe szkolenia dla bibliotekarzy 2021 od Good Books

Nowe szkolenia dla bibliotekarzy 2021 od Good Books

Rzeczywistość bibliotekarska bywa nieprzewidywalna. Nowa oferta obejmująca szkolenia dla bibliotekarzy 2021 obejmuje swym zakresem bieżące potrzeby instytucji kultury jakimi są biblioteki.  Szkolenia i webinary mają pomóc bibliotekarzom odnaleźć się w nowej sytuacji, w której działania online stają się tak samo lub nawet bardziej istotne niż działania stacjonarne. Poznaj narzędzia do pracy zdalnej, nasze pomysły na animację czytelnictwa w sieci i umiejętności managerskie, które pozwolą zbudować zgrany i zaangażowany zespół.

Szkolenia dla bibliotekarzy 2021 – nowe tematy

Ofertę szkoleń dla bibliotekarzy na 2021 podzieliliśmy na 10 kategorii – ścieżek tematycznych. Ponadto wewnątrz nich znajdują się podkategorie, które określają dokładny zakres tematyczny szkoleń.
Znajdziesz tutaj szkolenia z zakresu:

W obrębie każdej kategorii i podkategorii znalazło się wiele nowych tematów. Część z nich dotyczy nowego systemu pracy, zaś część odnosi się do aktualnych trendów i nowych zjawisk w świecie książki. 

TOP10 szkoleń, które już teraz cieszą się największym zainteresowaniem:

 1. Manager w czasie pandemii – jak skutecznie zarządzać pracą zdalną?
 2. Gra kanapowa jako hybrydowa forma wydarzeń kulturalnych w bibliotece.
  Możliwość stworzenia własnej gry internetowej została wpisana aż do 9 programów MKiDN! Aplikacja ActionTrack umożliwia stworzenie gry, w którą uczestnicy będą mogli zagrać na swoich smartfonach, nie ruszając się z domu
  Przeczytaj artykuł: Gry na smartfonach – przepis na zdalne dotarcie do młodych
 3.  Platformy do pracy i spotkań online – ClickMeeting, LiveWebinar, Zoom, Teams, Hangouts.
 4. DKK online – jak przy użyciu popularnych platform zorganizować spotkanie DKK.
 5. Tworzenie podcastów w bibliotece. Nagrywanie, edycja i platformy do udostępniania.
 6. Newsletter w bibliotece – najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza.
 7. TikTok w bibliotece – jak docierać do dzieci ze szkoły podstawowej z ofertą biblioteki.
 8. Zapisy online do biblioteki? Dowiedz się jak to zrobić!
 9. Jak biblioteka może zarabiać – szkolenie z praktycznych sposobów generowania przychodu dla biblioteki.
 10. Dostosowanie strony www do wymogów WCAG 2.1.

Szkolenia online

Wszystkie szkolenia mogą odbywać się stacjonarnie lub w formie webinariów. Ich wartość wcale nie jest przez to mniejsza! Mamy wykwalifikowanych trenerów, sprawdzone sposoby i narzędzia, które stworzą idealne warunki do pracy warsztatowej. W związku z tym uczestnicy szkoleń mogą czynnie w nim uczestniczyć korzystając z czatu lub włączając swoją kamerę i mikrofon. Mogą zadawać pytania w trakcie szkolenia, a po nim uzyskają dostęp do materiałów dydaktycznych.
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wyglądają szkolenia online? Relacje z dotychczasowych webinariów znajdziesz  tutaj.

szkolenia online dla kulturyBiblioteka hybrydowa

Hybrydowe nauczanie w szkołach. Praca zdalna ze sporadycznymi spotkaniami w biurze. Definicja słowa „hybrydowy” mówi o połączeniu dwóch trybów działania. Czy może to jednak dotyczyć biblioteki? Biblioteki cały czas mają przecież produkt – książkę/płytę/grę/film, który jest namacalny i realny. Produkt, który jako jedyny w kulturze jest dostępny i to darmowo w czasie pandemii. W związku z tym biblioteki mają szerszą misję – kulturotwórczą i tutaj w czasie pandemii zyskuje świat Internetu w który bibliotekarze wchodzą. 

Na szkoleniach uczymy jak oba światy mogą się przenikać:

 • jak pracować zespołowo w biurze i w Internecie,
 • w jaki sposób komunikować się z czytelnikami offline i online,
 • jak ułożyć ofertę biblioteki dopasowaną do obowiązującego reżimu sanitarnego. 

Zobacz więcej >

Szkolenia dla bibliotekarzy 2021 - Biblioteka hybrydowaEKObiblioteka

Celem projektu EKObiblioteka jest podniesienie świadomości bibliotek i środowisk kultury w zakresie szeroko pojętej bioróżnorodności, ekologii i zrównoważonego rozwoju. Podczas szkoleń z cyklu EKObiblioteka chcemy pokazać Wam jak uczynić bibliotekę „zielonym miejscem” zarówno w zakresie siedziby (np. rośliny i zwierzęta w bibliotece), jak i działań dla lokalnej społeczności.

Ogłoszenie listy tematów już jutro na stronie EKObiblioteki!

Szkolenia dla bibliotekarzy 2021 - EKObibliotekaKursy

Jako pracownicy biblioteki bierzecie udział w pojedynczych szkoleniach, ale wciąż nie czujecie się specjalistami w danym temacie? Możecie wziąć udział w kompleksowym kursie, złożonym z kilku spotkań (oczywiście stacjonarnych lub online). Opiekun kursu zadba o to, aby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i poruszyć tematy, na których najbardziej Wam zależy. Tym samym otrzymacie niejako indywidualny couching dla Waszej instytucji i możliwość realizacji długoterminowego projektu szkoleniowego. Jego skutki, podlegające kontroli i weryfikacji opiekuna, z pewnością przyniosą także długoterminowe efekty!

Zobacz więcej >

Oferta indywidualna

Nie masz możliwości zorganizowania szkolenia dedykowanego Twojej instytucji? Nadal masz szansę wziąć udział w szkoleniach organizowanych przez Good Books indywidualnie (jako bibliotekarz, nauczyciel, etc.) Dołączysz do któregoś z aktualnych terminów szkoleń, razem spróbujemy wybrać odpowiedni temat i termin. Oczywiście, jak każdy uczestnik, będziesz mieć możliwość konsultacji z prowadzącym, otrzymasz materiały dydaktyczne i certyfikat. 

Wypełnij formularz >

Szkolenia indywidualneChcesz dowiedzieć się więcej na temat szkolenia dla bibliotekarzy 2021? Napisz do nas na szkolenia@goodbooks.pl lub zadzwoń: +48 530 752 569 – Joanna / +48 692 811 201 – Bożena.

Zobacz także