Home szkolenianowe technologie Sztuczna inteligencja w bibliotece. Praktyczna nauka narzędzi AI

Sztuczna inteligencja w bibliotece. Praktyczna nauka narzędzi AI

Za nami szkolenie online pt. „Sztuczna inteligencja w bibliotece. Praktyczna nauka narzędzi AI”. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki najnowszych technologii i najbardziej przydatnych narzędzi korzystających z algorytmów sztucznej inteligencji, aby usprawnić swoją pracę w bibliotece. Wydarzenie zgromadziło entuzjastycznych bibliotekarzy z kilkudziesięciu różnych instytucji.

Sztuczna inteligencja w bibliotece stwarza zupełnie nowe możliwości

Podczas szkolenia uczestnicy zdobywali wiedzę na temat obsługi ChatGPT, co pozwoliło im m.in. na analizowanie dokumentów PDF. Nauczyli się również generowania grafik na podstawie tekstu za pomocą Bing Image Creator. Była to okazja do stworzenia unikalnych portretów znanych bohaterów książkowych. Podczas szkolenia wyłoniły się konkretne przykłady zastosowania sztucznej inteligencji w bibliotece, takie jak automatyzacja generowania treści do mediów społecznościowych, zaproszeń na wydarzenia czy relacji ze spotkań autorskich. Uczestnicy podkreślali, że zdobycie tej wiedzy otwiera przed nimi zupełnie nowe możliwości oraz pomaga w efektywnym zarządzaniu czasem i organizacją pracy w bibliotece.

Poznaj 3 pomysły na wykorzystanie ChatGPT w bibliotece! ➜

Zrzut ekranu ze szkolenia online "Sztuczna inteligencja w bibliotece"

Niesamowita wyobraźnia bibliotekarzy i obrazy generowane przez sztuczną inteligencję

Szkolenie odbyło się online, na platformie ClickMeeting, co umożliwiło interaktywny charakter wydarzenia. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, dzielenia się wątpliwościami i uczestniczenia w praktycznych ćwiczeniach. Prowadzący, doświadczony specjalista w dziedzinie nowych technologii, zapewnił inspirującą i edukacyjną atmosferę. Uczestnicy byli zaangażowani i podekscytowani nowymi możliwościami, jakie dają narzędzia AI. Szczególnie zachwycili się efektami pracy z Bing Image Creator. Wygenerowane przez uczestników obrazy potwierdzają, że wyobraźnia bibliotekarzy nie ma granic! Podczas szkolenia powstały różnorodne i niezwykłe obrazy. Przekonaj się oglądając poniższą galerię:

Podobają Ci się obrazy wygenerowane przez AI? Dowiedz się o możliwościach sztucznej inteligencji w Canvie! ➜

Sztuczna inteligencja wspiera promowanie czytelnictwa

Na zakończenie szkolenia odbyła się dyskusja o wyzwaniach i szansach, jakie niesie rozwój sztucznej inteligencji. Poruszony został również temat roli bibliotek w edukowaniu społeczeństwa na temat nowych technologii.

Wrażenia uczestników po zakończeniu szkolenia były bardzo pozytywne. Ogromnie cieszy nas pozytywny feedback, który poznaliśmy dzięki ankiecie ewaluacyjnej. Uczestnicy byli zachwyceni warsztatowym podejściem do tematu i możliwością natychmiastowej implementacji zdobytej wiedzy w swojej codziennej pracy. Wszyscy zgodzili się, że narzędzia AI są niezwykle przydatne i ułatwiają wiele zadań.

Zachęcamy wszystkich bibliotekarzy do korzystania z narzędzi AI, które pozwolą nie tylko na usprawnienie pracy i oszczędność czasu, ale także na rozszerzenie kreatywnych możliwości. Wierzymy, że sztuczna inteligencja może stać się wartościowym wsparciem w promowaniu czytelnictwa, organizacji wydarzeń i aktywizacji odbiorców.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat sztucznej inteligencji i nauczyć się, jak wykorzystać jej potencjał w marketingu biblioteki? Weź udział w płatnym szkoleniu online!

Jeśli myślisz o wykorzystaniu potencjału sztucznej inteligencji w swojej bibliotece, nie zwlekaj! Skorzystaj z naszej propozycji i zorganizuj szkolenie „Sztuczna inteligencja w bibliotece” w swojej instytucji lub sprawdź inne tematy szkoleń z zakresu wykorzystania AI w bibliotece.

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ola: +48 537 449 555, Ania: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także