Home szkoleniamarketing Edukacja cyfrowa dla JST: Cyfrowy Urząd Miasta

Edukacja cyfrowa dla JST: Cyfrowy Urząd Miasta

„Pandemia COVID-19 pokazała, że w dzisiejszym świecie niezwykle ważne jest sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy.” Takimi słowami rozpoczynają się regulaminy trzech programów dotacyjnych: Cyfrowa Gmina, Cyfrowy Powiat i Cyfrowe Województwo. Pieniądze uzyskane z tych dotacji można przeznaczyć na zakup sprzętu, poprawę cyberbezpieczeństwa oraz edukację cyfrową dla JST. I tak od trzech lat obserwujemy przyspieszony rozwój cyfryzacji w instytucjach publicznych.  A nawet mamy okazję brać w nim czynny udział! Dwoje naszych trenerów: Gabriela Kwarta i Krzysztof Bieganowski mieli okazję prowadzić rozbudowane, 2-dniowe szkolenie z obsługi Facebooka i zasad marketingu dla Urzędu Miasta Racibórz! Zobaczcie, jak wyglądało to spotkanie.

Jak prowadzić fanpage Urzędu Miasta?

Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć w ciągu dwóch intensywnych dni naszych spotkań. Na początku przeprowadziliśmy z Krzysztofem krótki audyt obecnych zasobów profilu Urzędu Miasta Racibórz. Wskazaliśmy silne i słabe strony fanpage’a i zapoznaliśmy się z problemami, z którymi borykają się pracownicy urzędu.

Oczywiście musieliśmy jak zawsze zacząć od wiedzy teoretycznej. Pokazywaliśmy najważniejsze podstawy marketingu i obsługi Facebooka. Opowiedzieliśmy m.in. o pixelu FB, rozmiarach grafik i skutecznym CTA. Czasami nawiązywaliśmy także do zasad innych kanałów – Instagrama czy YouTube. Nie dało się o tym nie wspomnieć, mówiąc o budowaniu wizerunku w sieci.

Co publikować na stronie Urzędu Miasta?

W końcu nadszedł czas na konkretne narzędzia. Szukaliśmy inspiracji, co publikować na stronie i fanpage’u miasta. Okazało się, że jest kilka innych profili, które warto „podglądać”. I nie chodziło tylko o profile innych miast – na stronach dużych korporacji można znaleźć mnóstwo dobrych praktyk do wykorzystania w naszych social mediach!

Dużo czasu poświęciliśmy grafice. Ja nauczyłam uczestników szkolenia obsługi Canvy, zaś Krzysztof rozszerzył ich wiedzę o takie zaawansowane pojęcia jak real time marketing oraz narzędzia rozszerzonej rzeczywistości.

Drugiego dnia ciągle pokazywaliśmy kolejne narzędzia: do wyszukiwania bezpłatnych zdjęć, skracania linków, tworzenia ankiet, tworzenia strategii i kalendarza publikacji i w końcu – tworzenia reklam.

Wszystko po to, żeby zwiększyć zaangażowanie odbiorców i nawiązać z nimi jak najlepszy kontakt!

Cyfrowa Gmina, Cyfrowy Powiat, Cyfrowe Województwo

Realizujesz projekt w ramach programu Cyfrowa Gmina, Cyfrowy Powiat lub Cyfrowe Województwo? Jeśli tak, zorganizuj koniecznie któreś ze szkoleń w swojej instytucji! Tym bardziej, że czas na realizację Twojego projektu z Cyfrowej Gminy właśnie się kończy.

Szkolenie z cyberbezpieczeństwa w programie Cyfrowa Gmina

CyberbezpieczeństwoSzkolenie z cyberbezpieczeństwa obejmuje takie tematy, jak kradzież danych, oszustwo, wirusy komputerowe i fake-newsy. Uczestnicy szkolenia będą mieli szansę zobaczyć, jak wiele danych o użytkownikach i archiwalnych treści można znaleźć w przestrzeni Internetu. Dowiedzą się, jak weryfikować wiarygodność informacji i zadbać o swoją prywatność w sieci. Dodatkowo otrzymają pakiet bezpłatnych narzędzi do zabezpieczenia swojego sprzętu w pracy i w domu.

 

Zobacz także:

Relacja ze szkolenia „Fake newsy – czym są i jak się przed nimi bronić?” ➜

Relacja ze szkolenia „Ochrona danych osobowych od A do Z” ➜

Co jeszcze możesz zrobić z Good Books w ramach dotacji „Cyfrowa Gmina”? Edukacja cyfrowa dla JST.

ikona 4
Szkolenie „Chmura Google w pracy bibliotekarza”

Czy wyobrażasz sobie jaką oszczędnością czasu byłoby pracowanie na tych samych plikach w czasie rzeczywistym, ze swoimi współpracownikami, bez wysyłania sobie plików drogą mailową? I jak dobrze byłoby nie brać do domu służbowego komputera lub pendrive’a, żeby dokończyć edytowanie dokumentu lub tabelki. Bardzo często w instytucjach opracowywane są wnioski o dofinansowanie projektów, komasowanie statystyki z różnych działów, zarządzanie czasem pracy personelu itp. W „chmurze” takie pliki są bezpieczne, współdzielone z tymi, którym chcesz je udostępnić, a przede wszystkim zawsze aktualne!

ikona 5
Licencja ActionTrack – twórz gry mobilne

Narzędzie ActionTrack umożliwia organizowanie innowacyjnych wydarzeń z wykorzystaniem smartfona. Tworzenie gier i questów mobilnych to świetny sposób na udostępnianie kultury wszystkim mieszkańcom Twojej gminy, to także droga dotarcia do nowych odbiorców. Gry terenowe łączą zabawę z nauką, aktywizują uczestników i pozwalają im brać aktywny udział w historii swojego regionu. To także dobry przykład zdalnej formy współpracy i komunikacji.

ikona 6
Szkolenie z nowych technologii

Nowe oprogramowanie i zakup najnowocześniejszego sprzętu to nie wszystko! Ważne jest, aby pracownicy nauczyli się z niego korzystać. Nasi specjaliści szkolą ze specjalistycznego oprogramowania do obsługi drukarki 3D, okularów VR, programów do tworzenia grafik, zarządzania bazami danych i archiwizacji. Podpowiadamy także z jakich narzędzi korzystać w komunikacji z odbiorcami i jak prowadzić działania promocyjne online.

 

Szkolenie ze sztucznej inteligencji w programie Cyfrowa Gmina

Dowiedz się, jak wykorzystać bezpłatne narzędzia SI (sztucznej inteligencji) w swojej pracy. Podczas szkolenia zaprezentujemy Ci najnowsze rozwiązania oparte na algorytmach sztucznej inteligencji, dzięki którym Twoje zadania staną się łatwiejsze i bardziej efektywne. Szkolenie ma formę warsztatową, uczestnicy zobaczą przykłady bezpłatnych narzędzi i nauczą się, jak tworzyć grafiki, teksty i filmy w oparciu o narzędzia, takie jak Canva lub Chat GPT.

 

Dowiedz się więcej:

Sztuczna inteligencja w Canvie

ChatGPT w bibliotece: 3 pomysły na wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy bibliotekarza

 

Edukacja cyfrowa dla JST: Chcesz zrealizować z nami szkolenie w ramach programu Cyfrowa Gmina? Przeszkól swój Urząd Miasta!

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ola: +48 537 449 555, Ania: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

     

    Zobacz także