Home szkolenia

szkolenia

W dniach 16-17 lutego 2017 r.  odbyło się II Metropolitalne Forum Kultury poświęcone bibliotekom jako ośrodkom kultury lokalnej.  Podczas pierwszego dnia spotkań, w Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskim Centrum Kultury  przedstawiciele bibliotek z całej Polski dyskutowali nad miejscem i rolą biblioteki w zmieniającym się otoczeniu społecznym oraz o nowych wyzwaniach wynikających z niezdiagnozowanych potrzeb odbiorców usług bibliotecznych.

Podczas drugiego, warsztatowego dnia Forum, który odbywał się w Europejskim Centrum Solidarności  mieliśmy okazję wystąpić z wykładem pt. Diagnozowanie potrzeb szkoleniowych kadr bibliotecznych – jako czynnik wzrostu jakości oferty bibliotek oraz warsztatem  Gamifikowanie literatury pięknej, wydarzeń oraz edukacji kulturalnej na smartfonach czyli jak tchnąć ducha mobile w kulturę.

Dziękujemy za gościnę nad morzem i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku odwiedzimy Trójmiasto.

Zdjęcia, autorstwa Bogny Kociumbas, pochodzą z profilu facebookowego Sopoteki.

Luty 18, 2017 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Diagnozowanie i ewaluowanie potrzeb szkoleniowych oraz budowania polityki i strategii szkoleniowych stanowią obecnie jedno z największych wyzwań dla edukacji i podnoszenia kompetencji bibliotekarzy. Chcąc pomóc bibliotekarzom w tym zakresie Good Books na zlecenie Instytutu Książki opracowało cykl dwudniowych warsztatów z zakresu diagnozowania i ewaluowania potrzeb szkoleniowych oraz budowania polityki i strategii szkoleniowych w bibliotekach.

W cyklu 4 spotkań warsztatowych, które odbywały się w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Poznaniu wzięła udział blisko setka bibliotekarzy. Warsztaty przygotowali i prowadzili: Blanka Bobryk oraz Jolanta Janiec z LABIB, Mirosława Spaleniak-Jurkowska oraz Marcin Skrabka z Good Books.

Na warsztatach zajmowaliśmy się diagnozowaniem potrzeb, doborem odpowiednich kadr szkoleniowych oraz tworzeniem strategii w zakresie nowych technologii,  nowoczesnej obsługi klienta  oraz zagadnień prawnych w bibliotece.  Wiedza pozyskana w ramach warsztatów ma się przyczynić do likwidacji luk szkoleniowych czyli uzupełnienia braków w wiedzy i umiejętnościach pracowników większej  skuteczności, efektywności i ekonomiczności (stosunek nakładów do rezultatów) prowadzonych przez biblioteki szkoleń.

Uczestnicy warsztatów w ramach zaliczenia zajęć muszą, do końca lutego 2017 r., przygotować diagnozę potrzeb szkoleniowych swojej biblioteki oraz w oparciu o nią zarys planu szkoleniowego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz ciężką pracę podczas zajęć. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyliście przyda się w codziennej pracy.

Do zobaczenia wkrótce na kolejnych warsztatach, tym razem z pisania strategii szkoleniowych w bibliotekach!

Grudzień 15, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

30 listopada odbyło się seminarium Myśl nieszablonowo, działaj innowacyjnie poświęcone nowatorskim działaniom w projektach kulturalnych. Salę konferencyjną w Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie wypełniło 61 osób (reprezentujących instytucje i organizacje kulturalne), chcących poznać różnorodne podejście do tematyki innowacji. Seminarium było również okazją do wymiany doświadczeń z ekspertami czynnymi w obszarze wykorzystywania nowatorskich strategii zarządzania, marketingowych czy promocyjnych, zadania pytań profesjonalistom testującym nowe technologie czy eksperymentującym z multimediami.

Inspirujące prezentacje

Trzecią część wydarzenia zatytułowaną „Kultura to dobry biznes – przykłady sukcesów w zastosowaniu modeli biznesowych dla sektora kultury” otworzył Marcin Skrabka, z Good Books prezentacją

Odkryć książkę na nowo, czyli nieszablonowa obsługa klienta oraz gamifikacja jako źródła innowacji na polskim rynku wydawniczym

Podczas pełnego emocji wystąpienia prowadzący omówił dwa stadia przypadku z polskiego rynku wydawniczego. Pierwszy ilustrujący proces skutecznego wdrażania innowacyjnego podejścia do promocji czeskiej oraz słowackiej literatury w Polsce, zwłaszcza w zakresie audience development i bezpośredniej pracy z czytelnikiem. Drugi obejmował innowacyjny model wykorzystania nowych technologii przy gamifikowaniu literatury pięknej na smartfonach dla budowania zaangażowania czytelników z pokolenia Y oraz Z.

Więcej o naszej obecności i prezentacjach znajdziecie na stronach Creative Europe Desk Polska

Zdjęcia pochodzą z Seminarium „Myśl nieszablonowo, działaj innowacyjnie”, Fot. Michał Kowalczuk, (c) Creative Europe Desk Polska

Grudzień 5, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił na początku listopada wiele programów dotacyjnych, z których biblioteki mogą pozyskać środki. Polecamy szczególnie program Partnerstwo dla książki, dzięki któremu można otrzymać do 50 tyś. zł na szkolenia i dokształcanie bibliotekarzy.

Środki MKiDN, szczególnie z programu Promocja czytelnictwa oraz Conrad 2017 można wykorzystać do wdrożenia w bibliotece narzędzi metodycznych i informatycznych służących do samodzielnego gamifikowania literatury pięknej na smartfonach w formie gier typu PokemonGO.

Zachęcamy do sprawdzenia jakie tematy szkoleń i warsztatów przygotowaliśmy w Good Books na 2017 r.

Nowe technologie:

 1. NOWOŚĆ: Gamifikowanie literatury pięknej na smartfonach, czyli jak tchnąć ducha mobile w tradycyjne książki.
 2. NOWOŚĆ: Zakupy oprogramowania oraz multimediów do bibliotek – techniki negocjacji, dystrybutorzy, warunki umów.
 3. Strony www dla bibliotek – tworzenie, obsługa, narzędzia i technologie, zasady wyceny.
 4. Skuteczne wysyłanie maili – czyli jak korzystając z programów mailingowych dowiedzieć się więcej o swoich czytelnikach.
 5. Publikuj z Issuu – szkolenie i warsztaty z obsługi aplikacji portalu i aplikacji Issue. Strategie wykorzystania w bibliotece.
 6. Zostań mistrzem Prezi – szkolenie i warsztaty z obsługi portalu i aplikacji Prezi. Strategie wykorzystania w bibliotece.

Literatura:

 1. NOWOŚĆ: Afryka niejedno ma imię – literatura krajów Afryki w Polsce – tematy, autorzy, kultura. Przegląd aktualnej, polskiej oferty wydawniczej oraz zapowiedzi nowych przekładów.
 2. NOWOŚĆ: Lengyel, magyar – két jó barát… (Polak Węgier dwa bratanki…) – odkrywamy literaturę węgierską w Polsce. Spotkanie spotkanie z książkami węgierskich autorów ale także pisanych o Węgrzech, prezentacja kultury Węgier.
 3. NOWOŚĆ: Skandynawia to nie tylko kryminał – przegląd przekładów współczesnej prozy z krajów skandynawskich (Islandia, Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia)
 4. NOWOŚĆ: Zagraniczna literatura fantasy i science -fiction – jak odnaleźć się baśniowych światach, postapokaliptycznych wizjach. Omówienie najnowszych i planowanych przekładów.
 5. NOWOŚĆ: Od Wędrowycza po Achaję. Polska literatura fantasy i science-fiction – przegląd najnowszych i planowanych tytułów oraz zasady dopasowywania ich do potrzeb i gustów czytelników.
 6. NOWOŚĆ: Nie tylko Biblia, czyli czym jest powieść i reportaż religijny oraz dlaczego warto je mieć w zbiorach biblioteki. Wprowadzenie do oferty powieści i reportaży opartych na wartościach wielkich religii monoteistycznych – judaizmu, chrześcijaństwa (w tym także protestantyzmu i prawosławia), islamu oraz religii dalekowschodnich.
 7. Współczesna literatura rosyjska i ukraińska w Polsce – dobór nowości do księgozbiorów bibliotecznych.
 8. Współczesna literatura bałkańska w Polsce – dobór nowości do księgozbiorów bibliotecznych
 9. Współczesna literatura czeska i słowacka w Polsce – dobór nowości do księgozbiorów bibliotecznych.

Promocja czytelnictwa i audience development:

 1. NOWOŚĆ: Biblioteka jako wydawca książek – jak skutecznie i tanio stworzyć małe wydawnictwo działające przy bibliotece.
 2. NOWOŚĆ: Innowacyjna obsługa klienta w bibliotece – nowe standardy i trendy.
 3. Organizacja i prowadzenie spotkań autorskich w DKK– technika, dobre praktyki, perspektywa gościa i gospodarza, nowe technologie, aspekty prawne, podatkowe, marketingowe.
 4. W poszukiwaniu lektury idealnej czyli jak skutecznie pogłębić wiedzę o nowościach książkowych i literaturze oraz budować system pozyskiwania takiej wiedzy.
 5. Jak przyciągnąć Millenialsów oraz pokolenie „Z” do instytucji kultury. Praktyczne wykorzystywanie oraz budowa potencjału instytucji kultury wobec wyzwań nowych pokoleń.
 6. Uatrakcyjnianie spotkań w bibliotece (DKK, spotkania autorskie etc.) m.in. pobudzanie, organizowanie dyskusji, sposoby zachęcania do pisania recenzji.
 7. Strategie marketingowe dla biblioteki i DKK– tworzenie brandingu, pozycjonowanie na rynku i wykorzystywanie nowych technologii informacyjnych.
 8. Jak pisać i publikować ciekawe treści w Internecie – specyfika, zasady tworzenia, prawo autorskie
 9. Promocja działalności biblioteki i DKK na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych, m.in. strategia, narzędzia, zasady.
 10. Praca z grafikami oraz innymi twórcami – jak napisać skuteczny brief, zawrzeć bezpiecznie umowę, wycenić czas i środki na ten cel.

Prawo

 1. Prawo autorskie w pracy bibliotekarza.
 2. Ochrona wizerunku w bibliotece.
 3. Dzieła osierocone w bibliotece.

Zapraszamy do współpracy – zapytania prosimy kierować na goodbooks@goodbooks.pl

Listopad 14, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Podczas ubiegłotygodniowego 11 Forum Młodych Bibliotekarzy, które tym razem odbywało się w Opolu prowadziliśmy warsztaty z zakresu gamifikowania literatury pięknej na urządzeniach mobilnych. Przewodnie hasło tegorocznego forum – W bibliotece wszystko gra, skłoniło blisko dwudziestu śmiałków do tworzenia zadań na podstawie książek, które ostatnio przeczytali. Zadania zostały osadzone w grze, którą następnie można rozegrać na urządzeniu mobilnym.

Dla wszystkich którzy nie mogli wziąć udziału w forum lub warsztatach – istnieje możliwość zaproszenia Good Books do swojego miasta i przeprowadzenia warsztatów dla bibliotekarzy i innych przedstawicieli instytucji kultury.

Najbliższe warsztaty odbędą się już 4 października w Książnicy Szczecińskiej, więcej informacji już wkrótce.

Poniżej galeria zdjęć, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości organizatorów. Autorem zdjęć jest Rafał Mielnik.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

 

Wrzesień 20, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

W Good Books lubimy dzielić się wiedzą i doświadczeniami. W ciągu ostatnich 10 lat przeszkoliliśmy tysiące bibliotekarzy oraz księgarzy.  Nie jesteśmy teoretykami, wszystkie treści, które dla Was przygotowujemy są w 100% praktyczne.

Oto lista aktualnie dostępnych warsztatów i wykładów. Jeśli są Państwo zainteresowani innymi tematami jesteśmy w stanie zaproponowany zakres merytoryczny  opracować i zorganizować warsztaty lub szkolenie.

Ogólne

 1. Organizacja i prowadzenie spotkań autorskich – technika, dobre praktyki, perspektywa gościa i gospodarza, nowe technologie, aspekty prawne, podatkowe, marketingowe.
 2. W poszukiwaniu lektury idealnej czyli jak skutecznie pogłębić wiedzę o nowościach książkowych i literaturze oraz budować system pozyskiwania takiej wiedzy.
 3. Współczesna literatura rosyjska i ukraińska w Polsce – dobór nowości do księgozbiorów bibliotecznych.
 4. Współczesna literatura bałkańska w Polsce – dobór nowości do księgozbiorów bibliotecznych
 5. Współczesna literatura czeska i słowacka w Polsce – dobór nowości do księgozbiorów bibliotecznych.
 6. Jak przyciągnąć Millenialsów oraz pokolenie „Z” do instytucji kultury. Praktyczne wykorzystywanie oraz budowa potencjału instytucji kultury wobec wyzwań nowych pokoleń.
 7. Nowoczesna obsługa klienta w instytucji kultury – nowe standardy i trendy.
 8. Uatrakcyjnianie spotkań w bibliotece (DKK, spotkania autorskie etc.) m.in. pobudzanie, organizowanie dyskusji, sposoby zachęcania do pisania recenzji
 9. Biblioteka jako wydawca książek – jak skutecznie i tanio stworzyć małe wydawnictwo działające przy bibliotece.

Marketing:

 1. Strategie marketingowe dla biblioteki – tworzenie brandingu, pozycjonowanie na rynku i wykorzystywanie nowych technologii informacyjnych.
 2. Jak publikować ciekawe i skutecznie treści w Internecie – specyfika, zasady tworzenia, prawo autorskie
 3. Promocja działalności biblioteki na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych, m.in. strategia, narzędzia, zasady.
 4. Praca z grafikami oraz innymi twórcami – jak napisać skuteczny brief, zawrzeć bezpiecznie umowę, wycenić czas i środki na ten cel.

Nowe technologie:

 1. Gamifikowanie literatury pięknej na smartfonach i tabletach czyli jak tchnąć ducha mobile w tradycyjne książki.
 2. Zakupy oprogramowania oraz multimediów do bibliotek – techniki negocjacji, dystrybutorzy, warunki umów.
 3. Strony www dla bibliotek – tworzenie, obsługa, narzędzia i technologie, zasady wyceny.
 4. Skuteczne wysyłanie maili – czyli jak korzystając z programów mailingowych dowiedzieć się więcej o swoich czytelnikach.
 5. Publikuj z Issuu – szkolenie i warsztaty z obsługi aplikacji portalu i aplikacji Issue. Strategie wykorzystania w bibliotece.
 6. Zostań mistrzem Prezi – szkolenie i warsztaty z obsługi portalu i aplikacji Prezi. Strategie wykorzystania w bibliotece.

Prawo

 1. Prawo autorskie w pracy bibliotekarza.
 2. Ochrona wizerunku w bibliotece.
 3. Dzieła osierocone w bibliotece.

Zapraszamy do współpracy!

Lipiec 11, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

To tylko jedno z wielu wyzwań, przed którym stają dziś moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki. Idea klubów czytelniczych  przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jednak na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat moderatorzy i koordynatorzy DKK zostali postawieni przed nowymi wyzwaniami. Gwałtowny rozwój Internetu i mediów, zmiana nawyków i przyzwyczajeń czytelniczych czy też ciągły pośpiech powoduje, że prowadzenie oraz animowanie DKK jest dużym wyzwaniem i wymaga sporo pracy. Warto pamiętać, że jest to praca niezmiernie ważna, bo kluby książki są w zasadzie jedynym miejscem, poza szkołami, gdzie pracuje się z tekstem i jego interpretacjami.

Co zatem robić, żeby klub czytelniczy sprawnie działał i się rozrastał? Nieustannie się rozwijać, inspirować oraz szkolić, aby skutecznie rzucać wyzwanie dzisiejszej rzeczywistości. Tym razem, na zaproszenie p. Agnieszki Kursy, wojewódzkiego koordynatora Dyskusyjnych Klubów Książki z Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, wraz z moderatorami DKK z województwa mazowieckiego mieliśmy okazję pracować podczas premierowych warsztatów:

Sposoby uatrakcyjniania pracy w bibliotece (DKK)

Podczas spotkania wspólnie diagnozowaliśmy problemy, z jakimi borykają się moderatorzy i klubowicze, zastanawialiśmy się, jak organizacyjnie i animacyjnie rozwijać o pracę w klubach. Pracowaliśmy nad praktycznymi pomysłami na motywowanie do pisania recenzji oraz organizowania dyskusji. Dzięki żywej dyskusji pojawiło się kilkanaście oryginalnych i ciekawych pomysłów na animację oraz sposobów radzenia sobie z trudnymi kwestiami, jakie dotykają bieżące funkcjonowanie klubów.

Szczególnie miło było nam powitać w gronie klubowiczów pełne zapału i entuzjazmu reprezentantki Gminnej Biblioteki Publicznej w Sannikach, które niedawno zainicjowały działanie nowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i zapraszamy wszystkich moderatorów oraz klubowiczów do pięknie odnowionego Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, gdzie można zorganizować wyjazdowe spotkania DKK.

Wśród uczestników spotkania rozlosowaliśmy fragmenty unikalnego 34 numeru Magazynu Materiałów Literackich Cegła pt. Autobook, powstałego w ramach programu Biliopolis przy okazji działań Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Unikalność tego numeru polega na oryginalnej formie, gdyż w całości stanowi on komplet naklejek magnetycznych na samochody i rowery. Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem darmowych naklejek zapraszamy do śledzenia profilu Facebook Magazynu Materiałów Literackich Cegła oraz wizyty we wrocławskiej księgarni Tajne Komplety, gdzie takie naklejki są do zabrania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia jesienią!

Czerwiec 21, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Poszukiwanie informacji o literaturze w Telewizji Polskiej nie jest proste. Czy wiecie, że od poniedziałku do piątku, w TVP 1 i TVP 2 między g. 16.00 -22.00, czyli wtedy kiedy najwięcej ludzi ma włączony telewizor, jedynym programem poświęconym książkom okazuje się być teleekspresowy przedział literacki, który trwa zaledwie… 50 sekund?

To jedna z ciekawostek, o których można było się się dowiedzieć 1 czerwca w Gdyni, gdzie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni spotkaliśmy się grupą gdyńskich bibliotekarzy na szkoleniu

W poszukiwaniu lektury idealnej czyli jak skutecznie pogłębić wiedzę o nowościach książkowych i literaturze oraz budować system pozyskiwania takiej wiedzy.

Podczas wykładu i dyskusji omawialiśmy wiele aspektów pracy ze współczesnymi źródłami wiedzy o książkach, sposobach jej gromadzenia i przetwarzania. Sięgnęliśmy zarówno do mediów tradycyjnych takich jak prasa, radio czy telewizja oraz do mediów elektronicznych – zarówno polskich jak i zagranicznych.

Pogoda w Gdyni jak na szkolenie była drastycznie ciężka tzn. piękne słońce i bryza od morza, ale gdyńscy bibliotekarze znakomicie sobie radzili w tych jakże trudnych warunkach.

Szkolenie odbywało się zaledwie dwieście metrów od morza w filii nr 15 przy ul. Piłsudskiego, gdzie działa także Ośrodek Kultury Kaszubsko-Pomorskiej

Dziękujemy za gościnę i obiecujemy już wkrótce powrócić do Gdyni.

Autorem zdjęcia (za które serdecznie dziękujemy) jest p. Karol Żachowski z Gdyńskiej Biblioteki Akademickiej

Czerwiec 2, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Wiadomo nie od dziś, że wydawnictwa każdą książkę przedstawiają jako bestseller. Czy jednak biblioteka powinna kupować wszystkie książki, które według wydawcy mają ten status? Jak bibliotekarze mają oddzielić przysłowiowe ziarno od plew? Gdzie poszukiwać informacji o prawdziwej wartości oferowanych książek i jak ocenić ich przydatność dla pracy Dyskusyjnego Klubu Książki? To tylko niektóre z pytań na jakie próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć podczas szkolenia pt.

W poszukiwaniu lektury idealnej, czyli jak skutecznie pogłębić wiedzę o nowościach książkowych i literaturze oraz budować system pozyskiwania takiej wiedzy.

Tym razem Good Books, na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku 27 kwietnia zawitało na wybrzeże. Na spotkaniu z moderatorami Dyskusyjnych Klubów Książki z regionu Pomorza pracowaliśmy m. in nad skutecznymi metodami poszukiwania, analizowania i weryfikowania źródeł wiedzy o dobrych książkach. Uczestnicy mieli okazję także zapoznać się z internetowymi narzędziami, które mogą ułatwić codzienną pracę bibliotekarzom.

Dziękujemy za aktywny udział i wszystkie dyskusje, szczególnie dotyczące obecności literatury pięknej w telewizji oraz działalności blogerów książkowych.

Autorem zdjęcia (za użyczenie którego serdecznie dziękujemy) jest p. Agnieszka Zakrzewska – Koordynator wojewódzki projektu Dyskusyjne Kluby Książki na Pomorzu.

Kwiecień 28, 2016 0 comment
0 Facebook Twitter Google + Pinterest

Zorganizowanie i prowadzenie spotkań autorskich to jedna z podstawowych aktywności służących promocji czytelnictwa i  audience development w instytucjach kultury. Nie jest to jednak tak proste jakby mogło się na pierwszy rzut oka wydawać. Jak dobrze ustawić oświetlenie i nagłośnienie? Czy potrzebny jest plan spotkania i jak go napisać? Na czym polegają różne sposoby podejścia do autorów ekstrawertyków i introwertyków?  To tylko niektóre pytania na jakie każdy organizator spotkania autorskiego musi sobie odpowiedzieć.

Na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze podzieliliśmy się wiedzą i dobrymi praktykami z moderatorami Dyskusyjnych Klubów Książki z części województwa lubuskiego, w zakresie:

Organizacji i prowadzenia spotkań autorskich w bibliotekach

Niniejsze szkolenie opiera się na założeniu, że na organizację i prowadzenie spotkania autorskie należy spojrzeć z perspektywy zarówno gospodarza jak i gościa. Tylko takie podejście gwarantuje, że dla obu stron spotkanie autorskie będzie niezapomnianym i satysfakcjonującym przeżyciem. Wśród zagadnień, które omawialiśmy podczas szkolenia pojawiły się  między innymi aspekty prawne (w tym ochrona wizerunku),  podatkowe, promocyjne i marketingowe. Poruszyliśmy także kwestie wykorzystaniu nowych technologii (np. transmisji online) oraz sposoby organizacji przestrzeni spotkań.   W drugiej części spotkania skupiliśmy się na sposobach animacji i uatrakcyjniania pracy w Dyskusyjnych Klubach Książki oraz sposobach motywowania klubowiczów do pisania recenzji. Dzięki aktywnemu uczestnictwu moderatorów mogliśmy wspólnie zapoznać się pomysłami i dobrymi praktykami, które na co dzień stosują podczas pracy w klubach.

Dziękujemy za gościnę i obiecujemy, że będziemy częściej odwiedzać Zieloną Górą oraz wszystkie biblioteki z regionu. Szczególnie pozdrawiamy Olbrachtów i okolice!

Autorem zdjęcia (za użyczenie którego serdecznie dziękujemy) jest p. Justyna Hak – Koordynator wojewódzki projektu Dyskusyjne Kluby Książki w Zielonej Górze.

Kwiecień 28, 2016 0 comment
1 Facebook Twitter Google + Pinterest